Structura

Niemiecki? Warto!

5 cech dobrej szkoły językowej

08/24/2020

Wybór dobrej i sprawdzonej szkoły językowej jest bardzo istotny, jeśli zależy nam na uzyskaniu jak najlepszych efektów nauki. Ważna jest m.in. odpowiednia metodyka pracy nauczycieli i ich doświadczenie a także warunki, jakie szkoła stwarza swoim podopiecznym. Które cechy są jednak najważniejsze i pozwalają upewnić się, że dana szkoła języka niemieckiego lub innego języka obcego jest […]

Czytaj więcej

Jak nauczyć się języka obcego?

08/10/2020

W dzisiejszym świecie, w którym dzięki nowoczesnej technologii przepływ informacji między ludźmi jest wręcz nieograniczony, znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest postrzegana jako minimum. Wiele osób chciałoby potrafić swobodnie komunikować się z osobami innej narodowości, ale w trakcie nauki napotykają na rozmaite problemy, takie jak spadek motywacji czy brak czasu. Na przykładzie nauki języka niemieckiego […]

Czytaj więcej

Kurs konwersacyjny – dobry sposób na szlifowanie języka niemieckiego

07/27/2020

Znajomość języka obcego w formie pisanej czasem nie przekłada się na umiejętności konwersacyjne danej osoby. Jest to tak zwana bierna znajomość języka, charakteryzująca się dobrym zrozumieniem tekstów i wypowiedzi konstruowanych np. w języku niemieckim, powiązana jednocześnie z trudnością w formułowaniu zdań i nawiązywania dyskusji. W trakcie kursów konwersacyjnych z języka niemieckiego kładzie się szczególny nacisk na rozmowę, aby podnieść poziom swobodnej wypowiedzi kursanta.Kliknij tutaj, aby edytować.

Czytaj więcej

Certyfikat GOETHE-INSTITUT – ile kosztuje i dlaczego warto go zdobyć?

07/13/2020

Chcesz osiągnąć sukces zawodowy i mieć dobrze płatną pracę? W dzisiejszych czasach znajomość języka niemieckiego może Ci bardzo ułatwić drogę do wymarzonej kariery. Wielu pracodawców wymaga jednak nie tylko znajomości języka niemieckiego, ale także poświadczenia swoich umiejętności. Certyfikat Goethe-Institut to prestiżowy dokument, który jest honorowany na całym świecie. Sprawdź, ile kosztuje egzamin i dlaczego warto go zdać.

Czytaj więcej

Rynek pracy wymaga znajomości języka niemieckiego

06/29/2020

Niemcy bez wątpienia są jednym z najpopularniejszych kierunków emigracji zarobkowej. Sam język niemiecki jest drugim, obok angielskiego, najczęściej stosowanym w środowisku pracy w Polsce. Fakt, iż obecnie emigracja zarobkowa jest znacząco utrudniona, sprawia, że umiejętność sprawnej komunikacji po niemiecku jest niezwykle ważnym atutem na zmieniającym się rynku pracy.

Czytaj więcej