Structura

LEKCJE INDYWIDUALNE

Lekcje
indywidualne
niemieckiego

Zajęcia szyte na miarę, realizowane zgodnie z wymaganiami kursanta
​- również dla grup.
Strona główna » LEKCJE INDYWIDUALNE

Optymalne rozwiązanie

Specyfikacja kursu indywidualnego

Kursy indywidualne od początku do końca są szyte na miarę, a ich program jest ustalany wspólnie między lektorem a Kursantem.

Kursy indywidualne mogą być przygotowywane również dla grup (np. firm) mających określone potrzeby co do realizacji kursu.

Przed rozpoczęciem cyklu zajęć indywidualnych, lektor ustala z kursantem cel podjęcia nauki i zgodnie z nim przygotowuje odpowiedni zakres materiału do przerobienia.

 • Kursy indywidualne realizujemy na wszystkich poziomach zaawansowania, przez cały rok.
 • Każda lekcja trwa 45 minut, od Kursanta zależy ile lekcji chce realizować w pojedynczym bloku. Zwykle rekomendujemy jednorazowe spotkanie w bloku 90-minutowym (2 lekcje).

Gdziekolwiek jesteś

Możesz wybrać kurs stacjonarny w naszej szkole lub kurs online, który możesz realizować z dowolnego miejsca. Wystarczy komputer ze stabilnym dostępem do Internetu.

Dowolne pory lekcji

Preferowane dni i godziny kursu ustalasz na początku z naszym biurem, później możesz to już zrobić bezpośrednio z lektorem prowadzącym Twoje zajęcia.

Również dla grup

Kursy indywidualne są dobre również dla par lub mniejszych grup będących na takim samym poziomie oraz mających podobne potrzeby oraz oczekiwania co do realizacji kursu.

Jak się zapisać na lekcje indywidualne?

​Zapisu dokonujesz online. Po zakupie lekcji indywidualnych wypełniasz formularz, w którym wpisujesz preferowane dni i godziny kursu. ​Po ich zorganizowaniu nasze biuro skontaktuje się z Tobą, by potwierdzić szczegóły oraz przekazać instrukcję do rozpoczęcia nauki.

Co wyróżnia kursy językowe w Structurze?

Doświadczona kadra lektorska

Nasi lektorzy to doświadczeni metodycy stale podnoszący swoje kwalifikacje, biorąc udział m.in. w szkoleniach organizowanych przez GOETHE-INSTITUT. Wieloletnie doświadczenie w pracy, pozwala im dotrzeć do każdego kursanta indywidualnie, nawet jeśli uczestniczy on w zajęciach grupowych.

Usystematyzowana metoda

Program realizowany w czasie naszych kursów odpowiada poziomom kształcenia określonym przez GOETHE-INSTITUT w taki sposób, by możliwie jak najbardziej precyzyjnie przygotować kursantów do zdania egzaminów potwierdzających znajomość języka.

Centrum Egzaminacyjne

Structura jest jedynym w województwie śląskim Centrum Egzaminacyjnym GOETHE-INSTITUT, uprawnionym do przeprowadzania egzaminów i wydawania certyfikatów Instytutu potwierdzających znajomość języka.

Indywidualne kursy języka niemieckiego – czy warto się na nie zapisać?

Potrzebujesz w szybki sposób opanować język biznesowy, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, która ma odbyć się w języku niemieckim, a może planujesz dłuższy wyjazd za granicę i chcesz nauczyć się posługiwać niemieckim w codziennych sytuacjach? Indywidualne kursy językowe są stworzone dla Ciebie!

czytaj dalej

Czym są indywidualne lekcje niemieckiego?

Indywidualny kurs niemieckiego to propozycja skierowana dla osób, które mają braki językowe i chcą kompleksowo je rozwiązać. Dzięki zajęciom, które są prowadzone przez certyfikowanych ekspertów, możesz mieć pewność, że w łatwy i szybki sposób pokonasz swoje bariery językowe i będziesz mógł w sposób komunikatywny posługiwać się językiem niemieckim. Jeżeli wstydzisz się brać udział w zajęciach grupowych, możesz opanować indywidualnie język niemiecki bez problemów. Indywidualny kurs niemieckiego jest idealny dla Ciebie, jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym językiem, ale także wtedy, gdy chcesz podszlifować zdobyte już wcześniej umiejętności językowe.

Czym charakteryzuje się indywidualny kurs niemieckiego online oraz kurs indywidualny niemieckiego w formie stacjonarnej?

Jeżeli chodzi o jakość kursów, to nie różnią się one absolutnie niczym. Indywidualny kurs niemieckiego online jest skierowany przede wszystkim do osób, które nie mają wystarczającej ilości czasu, jaki mogłyby poświęcić na tradycyjne spotkania w szkole językowej lub też – z innych przyczyn, takich jak: częste wyjazdy służbowe, harmonogram studiów, opieka nad dziećmi, itp. – nie są w stanie dojeżdżać regularnie do szkoły, a chciałyby rozpocząć kurs. Jest to bardzo wygodne, a co najważniejsze, sprawdzone! 

Indywidualne kursy niemieckiego online przynoszą dokładnie takie same rezultaty, jak ich tradycyjna forma. Do podjęcia z nami współpracy wystarczy jedynie posiadanie laptopa , który jest podłączony do internetu oraz sprawne słuchawki i kamera. Dzięki temu będziesz mógł połączyć się bezpośrednio z lektorem lub z grupą, do której się zapisałeś. Wystarczy, że w podanych terminach zalogujesz się na zajęcia i rozpoczniesz przygodę z kolejną lekcją języka niemieckiego z domowego zacisza. 

Indywidualny kurs niemieckiego online jest wcześniej przygotowywany wspólnie z kursantem. W trakcie rozmowy z lektorem określane są cele, jakie uczestnik kursu chce osiągnąć, a także określana jest częstotliwość spotkań. Masz więc pewność, że będziesz mógł pogodzić inne obowiązki z uczestnictwem w tym unikalnym projekcie, który zapewni Ci podniesienie kwalifikacji oraz przełamie Twoją barierę językową. Indywidualne lekcje niemieckiego w tradycyjnej formie również są ustalane poprzez przeprowadzenie rozmowy pomiędzy ekspertem a kursantem. Wtedy też zostaje określony poziom językowy, z jakiego rozpoczyna każda nowa osoba, która chce rozpocząć taki kurs. Dzięki temu kurs indywidualny niemieckiego jest szyty na miarę. 

Indywidualne lekcje niemieckiego – jakie są ich zalety?

Jeżeli chcesz poznać język niemiecki indywidualnie, np. chcesz skupić się na konkretnych, interesujących Cię tematach do przepracowania, to kurs indywidualny niemieckiego jest odpowiedni właśnie dla takich osób, jak Ty. Nie jest istotne, czy chcesz zacząć naukę tego języka od zera, czy też posiadasz już jakieś doświadczenie z przeszłości w poznawaniu języka niemieckiego, każdy kurs indywidualny w sposób szczegółowy określi cel, który chcesz osiągnąć. Jakie atuty niesie za sobą wybranie indywidualnych lekcji niemieckiego?

 • Cel i program, który chcemy zrealizować, jest dokładnie opracowywany przez lektora w trakcie rozmowy z kursantem, czyli każdy z nas może liczyć na potraktowanie go w sposób indywidualny. Kurs będzie dopasowywany do jego potrzeb i umiejętności;
 • Kurs może odbywać się zarówno na płaszczyźnie kursant-lektor, jak również możemy stworzyć indywidualny program nauczania np. dla pracowników Twojej firmy, wówczas będziesz się uczyć w grupie swoich kolegów i koleżanek z pracy. Taki rodzaj nauki języka sprawdza się szczególnie w przypadku skupienia uwagi na języku biznesowym dla pracowników jednej firmy;
 • Nie ma znaczenia, na jakim poziomie władasz językiem niemieckim, możesz być zarówno na poziomie zaawansowanym, jak i zaczynać od zera;
 • Kurs – niemiecki indywidualnie online oraz niemiecki indywidualnie jest organizowany niezależnie od pory roku – możesz więc przystąpić do nich w dowolnych ramach czasowych;
 • Nie narzucamy terminów spotkań, sam ustalasz swój harmonogram.

Każda lekcja, która wchodzi w skład kursu trawa 45 minut. Nasi eksperci polecają, by podczas każdego spotkania odbywały się nie mniej niż dwie lekcje. Wtedy możesz osiągnąć najlepsze rezultaty w określonym czasie. Oczywiście, jak już wyżej wspomnieliśmy, niewątpliwą zaletą możliwość wyboru kursu w jednej z dwóch dostępnych form – możesz zdecydować się na język niemiecki online indywidualnie lub też wybrać opcję nauki niemieckiego indywidualnie w formie stacjonarnej.

Indywidualne kursy języka niemieckiego Kraków, Szczecin, Warszawa, Poznań, Gdańsk

Chcesz rozpocząć indywidualną naukę języka niemieckiego online? Indywidualne kursy językowe w Structura są dostępne w formie online w całej Polsce! 

Szkoła Języka Niemieckiego Structura ma swoją główną siedzibę w Katowicach, czyli sercu województwa śląskiego. Posiadamy długoletnią tradycję, a nasi kursanci mogą korzystać z naszej oferty od ponad 25 lat. Dzięki temu jesteśmy renomowanym ośrodkiem, który specjalizuje się w prowadzenia różnego rodzaju kursów. Znajdziesz u nas w szczególności:

 • Standardowe kursy językowe;
 • Kursy intensywne, które pozwalają opanować dany poziom znajomości niemieckiego podczas jednego semestru;
 • Kursy uzupełniające, czyli skupiające swoją uwagę na konkretnym problemie – na przykład kursy konwersacyjne (ćwiczenie mowy), gramatyczne czy fonetyczne (ćwiczenie wymowy);
 • Wszelkiego rodzaju kursy specjalistyczne, które mają na celu przygotowanie kursantów do podejścia do egzaminu Goethe-Institut albo też nacechowane fachowym słownictwem medycznym lub biznesowym;
 • Lekcje indywidualne, które odbywają się zarówno w grupach – szczególnie polecane dla pracowników jednej organizacji lub paczki znajomych, jak i stanowią zajęcia jednego ucznia z lektorem;
 • Posiadamy także kwalifikacje do przeprowadzenia egzaminów Goethe-Institut.

Indywidualne kursy języka niemieckiego dostępne w różnych lokalizacjach w Polsce

Obecnie, z uwagi na duże zainteresowanie naszą ofertą, staramy się sprostać oczekiwaniom naszych klientów, dlatego też szkoła języka niemieckiego Structura oferuje internetowe indywidualne kursy języka niemieckiego, z których możesz korzystać w całej Polsce:

 • Indywidualny kurs języka niemieckiego dostępny we Wrocławiu – jeżeli zamieszkujesz w okolicach Wrocławia, śmiało możesz zdecydować się na niemiecki indywidualny online w Structurze i w ten sposób znacznie poszerzyć swoje możliwości zatrudnienia oraz rozwoju zawodowego.
 • Intensywny kurs języka niemieckiego w Poznaniu – to kolejne miasto, w którym nasze kursy dostępne są w praktycznej i wygodnej wersji online. Mieszkasz w Poznaniu lub w okolicy? Otwórz się na nowe możliwości dzięki znajomości niemieckiego!
 • Indywidualny kurs języka niemieckiego w Krakowie – nie moglibyśmy przeoczyć mieszkańców województwa małopolskiego! Jak dobrze wiemy, w tym mieście coraz więcej zagranicznych przedsiębiorstw rozpoczyna swoją działalność, ponieważ gospodarka tego miasta jest bardzo dobrze rozwinięta. Wiele firm, które działają na terenie Krakowa, wciąż szuka wykwalifikowanych specjalistów, którzy mogą pochwalić się certyfikatem językowym;
 • Indywidualny kurs języka niemieckiego Warszawa — jako miasto stołeczne, Warszawa jest także kolebką dla wielu firm o charakterze międzynarodowym. Jest to także miasto wielu kultur. Jeżeli nie chcesz zmieniać swojej dotychczasowej pracy, a chciałbyś znaleźć jakieś zajęcie dodatkowe, możesz skorzystać z oferty naszego indywidualnego kursu i wybrać dodatkowe zatrudnienie na przykład w formie przewodnika po stolicy;
 • Indywidualny kurs języka niemieckiego w Gdańsku – jest to miasto wielu perspektyw. Bardzo dobrze rozwija się technologicznie, a także jest centrum międzynarodowych projektów z uwagi na dobrą logistykę. Znajomość języka niemieckiego z pewnością zapewni Ci tu dobrze płatną i ciekawą pracę;
 • Indywidualny kurs języka niemieckiego w Szczecinie – jest to miasto położone blisko naszych zachodnich sąsiadów, w związku z czym dobrze opanowany język niemiecki daje tu wiele nowych możliwości. 

Wybierz kurs indywidualny odpowiedni dla Twoich potrzeb

Nieważne, jaką formę nauki języka wybierzesz, przede wszystkim nie zwlekaj z podjęciem decyzji i wybierz indywidualny kurs języka niemieckiego w dogodnej dla siebie formie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie musisz dopasowywać się do konkretnych semestrów, indywidualny kurs możesz rozpocząć w dowolnej chwili. Zapoznaj się z naszym cennikiem oraz pełną ofertą poszczególnych kursów. 

Grupy zajęciowe, jakie tworzymy, liczą sobie maksymalnie 12 osób. Dzięki pomocy naszych lektorów z łatwością przełamiesz każdą barierę językową, a dyskusje, jakie prowadzimy podczas zajęć, sprawią, że szybko oswoisz się z językiem naszych zachodnich sąsiadów. Po zakończonym kursie możesz także przystąpić do egzaminu Goethe-Institut na każdym poziomie. Możesz wtedy uzyskać certyfikat, który jest uwzględniany na całym świecie! Jeżeli jesteś zmotywowany i masz chęć na nową językową przygodę, nie zwlekaj, dołącz już dziś do grupy naszych zadowolonych i zdolnych kursantów. Możesz wybrać niemiecki online indywidualnie, możesz zdecydować się na zajęcia w większym zespole. Bez względu na to zapewnimy Ci najwyższej klasy materiały, które ułatwią Ci naukę i sprawią, że zakochasz się w języku niemieckim.