Structura

KURSY SPECJALISTYCZNE

Kursy
specjalistyczne
niemieckiego

Dla tych, którzy wykorzystują język niemiecki w pracy zawodowej
i potrzebują opanować w praktyce szczegółowe słownictwo.
Strona główna » KURSY SPECJALISTYCZNE

Zawodowe podejście

Język niemiecki biznesowy

Kurs języka biznesowego to propozycja dla osób wykonujących pracę biurową, administracyjną czy związaną z handlem międzynarodowym.

Na kursie kładzie się nacisk na poszerzanie słownictwa związanego z ekonomią i szeroko pojętym biznesem oraz używanego przy wykonywaniu czynności typowo biurowych jak np. prowadzenia korespondencji w formie mailowej czy tradycyjnej.

Język niemiecki medyczny

​Autorski program nauczania przygotowany specjalnie pod kątem potrzeb medycznej grupy zawodowej, konsultowany z lekarzami różnych specjalizacji w trakcie jego tworzenia. Polecany lekarzom i studentom medycyny, którzy planują karierę zawodową w krajach niemieckojęzycznych.

Kurs przygotowuje do zdania fachowego egzaminu (Fachsprache für ausländische Ärzte) przeprowadzanego przez niemieckojęzyczne Izby Lekarskie, wymaganego przy chęci podjęcia pracy w klinikach na terenie Niemiec, Austrii czy Szwajcarii.

Specyfikacja kursu specjalistycznego

Kursy specjalistyczne to autorskie programy przygotowane przez lektorów specjalizujących się w ich tematyce.

Kursy specjalistyczne kierowane są do osób, które chcą wzbogacić fachowe słownictwo oraz zdobyć i wykorzystać w praktyce umiejętności językowe zdobyte w trakcie dotychczasowej nauki.

By móc uczestniczyć w kursach specjalistycznych, należy mieć zakończoną naukę przynajmniej na poziomie B2 w przypadku kursów na poziomie C1 oraz przynajmniej na poziomie B1/B1+ w przypadku kursu biznesowego na poziomie B2.

  • Program kursów specjalistycznych zaplanowany jest na trzy semestry nauki, które są od siebie niezależne. Nie ma więc znaczenia, który semestr zaczniesz realizować jako pierwszy.
  • Kurs specjalistyczny obejmuje 60 lekcji w semestrze. Każda lekcja trwa 45 minut, zajęcia odbywają się w blokach – raz w tygodniu 180 minut (4 lekcje).
  • Kursy specjalistyczne są dostępne w naszej ofercie w semestrze jesiennym i wiosennym.
UWAGA! Kurs specjalistyczny nie jest substytutem kursu języka ogólnego (np. standardowego B2.1; C1.1 lub intensywnego B2; C1), tj. po jego ukończeniu uczestnik kursu nabierze biegłości w poruszaniu się językowo w świecie biznesu lub medycyny jednak nie będzie posiadał wiedzy umożliwiającej np. na podejście do egzaminu Goethe-Zertifikat B2; C1. 

Gdziekolwiek jesteś

Możesz wybrać kurs stacjonarny w naszej szkole lub kurs online, który możesz realizować z dowolnego miejsca. Wystarczy komputer ze stabilnym dostępem do Internetu.

Indywidualne podejście

W trakcie kursu lektor szczegółowo stara się poznać profil zawodowy wszystkich uczestników grupy, by jak najlepiej dopasować omawiane zagadnienia do ich potrzeb.

Komfortowe grupy

Dbając o komfort nauki, staramy się by zajęcia odbywały się w małych grupach, które zapewniają współpracę. Maksymalna ilość uczestników nigdy nie przekracza 12 osób.

Sprawdź harmonogram i zapisz się na kurs

​Zajęcia na kursach w Structurze odbywają się 6 dni w tygodniu.
​W zależności od rodzaju kursu, dokonując zapisu, możesz zdecydować się na grupę poranną lub popołudniową.

Co wyróżnia kursy językowe w Structurze?

Doświadczona kadra lektorska

Nasi lektorzy to doświadczeni metodycy stale podnoszący swoje kwalifikacje, biorąc udział m.in. w szkoleniach organizowanych przez GOETHE-INSTITUT. Wieloletnie doświadczenie w pracy, pozwala im dotrzeć do każdego kursanta indywidualnie, nawet jeśli uczestniczy on w zajęciach grupowych.

Usystematyzowana metoda

Program realizowany w czasie naszych kursów odpowiada poziomom kształcenia określonym przez GOETHE-INSTITUT w taki sposób, by możliwie jak najbardziej precyzyjnie przygotować kursantów do zdania egzaminów potwierdzających znajomość języka.

Centrum Egzaminacyjne

Structura jest jedynym w województwie śląskim Centrum Egzaminacyjnym GOETHE-INSTITUT, uprawnionym do przeprowadzania egzaminów i wydawania certyfikatów Instytutu potwierdzających znajomość języka.