Structura

KURSY SPECJALISTYCZNE

Kursy
specjalistyczne
niemieckiego

Dla tych, którzy wykorzystują język niemiecki w pracy zawodowej
i potrzebują opanować w praktyce szczegółowe słownictwo.
Strona główna » KURSY SPECJALISTYCZNE

Zawodowe podejście

Język niemiecki biznesowy

Kurs języka biznesowego to propozycja dla osób wykonujących pracę biurową, administracyjną czy związaną z handlem międzynarodowym.

Na kursie kładzie się nacisk na poszerzanie słownictwa związanego z ekonomią i szeroko pojętym biznesem oraz używanego przy wykonywaniu czynności typowo biurowych jak np. prowadzenia korespondencji w formie mailowej czy tradycyjnej.

Język niemiecki medyczny

​Autorski program nauczania przygotowany specjalnie pod kątem potrzeb medycznej grupy zawodowej, konsultowany z lekarzami różnych specjalizacji w trakcie jego tworzenia. Polecany lekarzom i studentom medycyny, którzy planują karierę zawodową w krajach niemieckojęzycznych.

Kurs przygotowuje do zdania fachowego egzaminu (Fachsprache für ausländische Ärzte) przeprowadzanego przez niemieckojęzyczne Izby Lekarskie, wymaganego przy chęci podjęcia pracy w klinikach na terenie Niemiec, Austrii czy Szwajcarii.

Specyfikacja kursu specjalistycznego

Kursy specjalistyczne to autorskie programy przygotowane przez lektorów specjalizujących się w ich tematyce.

Kursy specjalistyczne kierowane są do osób, które chcą wzbogacić fachowe słownictwo oraz zdobyć i wykorzystać w praktyce umiejętności językowe zdobyte w trakcie dotychczasowej nauki.

By móc uczestniczyć w kursach specjalistycznych, należy mieć zakończoną naukę przynajmniej na poziomie B2 w przypadku kursów na poziomie C1 oraz przynajmniej na poziomie B1/B1+ w przypadku kursu biznesowego na poziomie B2.

  • Program kursów specjalistycznych zaplanowany jest na trzy semestry nauki, które są od siebie niezależne. Nie ma więc znaczenia, który semestr zaczniesz realizować jako pierwszy.
  • Kurs specjalistyczny obejmuje 60 lekcji w semestrze. Każda lekcja trwa 45 minut, zajęcia odbywają się w blokach – raz w tygodniu 180 minut (4 lekcje).
  • Kursy specjalistyczne są dostępne w naszej ofercie w semestrze jesiennym i wiosennym.
UWAGA! Kurs specjalistyczny nie jest substytutem kursu języka ogólnego (np. standardowego B2.1; C1.1 lub intensywnego B2; C1), tj. po jego ukończeniu uczestnik kursu nabierze biegłości w poruszaniu się językowo w świecie biznesu lub medycyny jednak nie będzie posiadał wiedzy umożliwiającej np. na podejście do egzaminu Goethe-Zertifikat B2; C1. 

Gdziekolwiek jesteś

Możesz wybrać kurs stacjonarny w naszej szkole lub kurs online, który możesz realizować z dowolnego miejsca. Wystarczy komputer ze stabilnym dostępem do Internetu.

Indywidualne podejście

W trakcie kursu lektor szczegółowo stara się poznać profil zawodowy wszystkich uczestników grupy, by jak najlepiej dopasować omawiane zagadnienia do ich potrzeb.

Komfortowe grupy

Dbając o komfort nauki, staramy się by zajęcia odbywały się w małych grupach, które zapewniają współpracę. Maksymalna ilość uczestników nigdy nie przekracza 12 osób.

Sprawdź harmonogram i zapisz się na kurs

​Zajęcia na kursach w Structurze odbywają się 6 dni w tygodniu.
​W zależności od rodzaju kursu, dokonując zapisu, możesz zdecydować się na grupę poranną lub popołudniową.

Co wyróżnia kursy językowe w Structurze?

Doświadczona kadra lektorska

Nasi lektorzy to doświadczeni metodycy stale podnoszący swoje kwalifikacje, biorąc udział m.in. w szkoleniach organizowanych przez GOETHE-INSTITUT. Wieloletnie doświadczenie w pracy, pozwala im dotrzeć do każdego kursanta indywidualnie, nawet jeśli uczestniczy on w zajęciach grupowych.

Usystematyzowana metoda

Program realizowany w czasie naszych kursów odpowiada poziomom kształcenia określonym przez GOETHE-INSTITUT w taki sposób, by możliwie jak najbardziej precyzyjnie przygotować kursantów do zdania egzaminów potwierdzających znajomość języka.

Centrum Egzaminacyjne

Structura jest jedynym w województwie śląskim Centrum Egzaminacyjnym GOETHE-INSTITUT, uprawnionym do przeprowadzania egzaminów i wydawania certyfikatów Instytutu potwierdzających znajomość języka.

Postaw na swoją przyszłość – wybierz kurs niemieckiego medycznego online!

Jeżeli jesteś osobą ambitną, chcesz się rozwijać oraz inwestować w swoją przyszłość, kurs niemieckiego to świetny wybór! Dzięki jego znajomości będziesz mógł otworzyć się na nowe horyzonty oraz zyskać większe możliwości zatrudnienia.

czytaj dalej

Nasza szkoła specjalizuje się w profesjonalnych kursach językowych, w tym kursach specjalistycznych dla lekarzy, które skupiają się przede wszystkim na pogłębianiu wiedzy z zakresu słownictwa medycznego, jak również pojęć związanych z tą branżą. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez lektorów, którzy uzyskali najwyższej klasy certyfikaty. Nasza szkoła mieści się w Katowicach, ale dzięki prowadzeniu zajęć również w trybie online, nasze kursy niemieckiego dla lekarzy dostępne są w całym kraju – w Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku oraz wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu! 

Język niemiecki dla branży medycznej – profesjonalne kursy online

Zdajemy sobie sprawę z tego, że żyjemy w czasach, gdzie czas jest bardzo cenny dla każdego. Wszyscy jesteśmy zabiegani i trudno nam znaleźć chwilę, by dodatkowo uczestniczyć w zajęciach, co wiąże się z wyjazdami, staniem w korkach, szukaniem opieki dla dzieci, wydawaniem pieniędzy na paliwo. 

Wychodzimy naprzeciw osobom, które w ten sposób myślą, więc stworzyliśmy unikatowy kurs niemieckiego dla lekarzy, który jest prowadzony całkowicie zdalnie! Dzięki temu w szybki i łatwy sposób osiągniesz to, co do tej pory odwlekałeś, ponieważ nie mogłeś znaleźć na to czasu. Tak naprawdę będzie Ci do tego potrzebne jedynie stabilne łącze internetowe, komputer lub laptop oraz chęć nauki! Pozostałymi rzeczami zajmiemy się sami! Znajdziesz u nas ekspertów, którzy pomogą Ci w łatwy sposób przyswoić język niemiecki, niezależnie na jakim jego poziomie jesteś. Szczecin, Gdańsk, Poznań, Kraków, Warszawa – niemiecki medyczny jest zawsze na wyciągnięcie ręki!

Nasi lektorzy są profesjonalistami, a co za tym idzie, masz pewność, że kursy językowe przygotowane przez naszą firmę są najwyższej jakości. Niezależnie czy jesteś w domu, czy też poza miejscem swojego zamieszkania, możesz korzystać z wiedzy naszych ekspertów. Co ważne, nauka niemieckiego dla lekarzy, jaką oferujemy, ma formę zajęć grupowych – liczba uczestników każdej z grup nie przekracza 12 osób, dzięki czemu będziesz się czuć komfortowo i możesz uzyskać odpowiedź na każde nurtujące Cię pytanie. Kolejną zaletą takiej formy zajęć jest to, że widzisz swoje postępy po każdym spotkaniu! Grupa jest dla Ciebie wsparciem, a zarazem skarbnicą wiedzy. Jest to bardzo motywujące i zachęca do dalszego pogłębiania swojej wiedzy językowej.

Nauka niemieckiego medycznego nigdy nie była tak prosta

Język niemiecki nie jest wcale trudny, jednakże branża medyczna wymaga znajomości profesjonalnych pojęć, które są charakterystyczne dla medycyny. Kurs niemieckiego medycznego online, który u nas znajdziesz, pozwoli Ci nie tylko nauczyć się języka niemieckiego, byś mógł się nim swobodnie posługiwać, ale też w łatwy sposób pomoże Ci przyswoić pojęcia, które są stosowane w naukach medycznych. A to wszystko w domowym zaciszu! Nauka niemieckiego medycznego w Poznaniu, a może w Gdańsku lub w Krakowie? Nasza szkoła nie zna ograniczeń – możesz uczyć się języka bez względu na to, gdzie przebywasz!

Dzięki naszej metodzie nauczania poznasz techniki, które pomogą utrwalić Ci już zdobytą wiedzę. Pokażemy Ci, w jaki sposób regularnie rozłożyć naukę oraz na co zwracać szczególną uwagę. Nasze kursy są prowadzone przez profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w branży medycznej, stąd też wiedzą, na co kłaść nacisk, byś bez problemu mógł świadczyć usługi w wielu krajach niemieckojęzycznych. 

Nauka języka niemieckiego dla lekarzy daje Ci możliwość w łatwy i skuteczny sposób przyswojenia fachowej terminologii, która jest niezbędna w tym zawodzie. Jeżeli miałeś już do czynienia z nauką tego języka lub też chcesz przypomnieć sobie niektóre słowa, odświeżyć swoją wiedzę, nie martw się. Nasi lektorzy ocenią Twoje umiejętności i na podstawie tego będą mogli zaproponować dla Ciebie formę nauki języka niemieckiego medycznego, która przyniesie najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu cieszymy się takim uznaniem wśród klientów, którzy nam zaufali.

Język niemiecki medyczny – prosty sposób na sukces zawodowy

Jeżeli jesteś studentem medycyny i marzysz o karierze zagranicznej, albo też jesteś lekarzem, ale zastanawiasz się nad pojęciem współpracy z niemieckojęzycznymi klinikami, kurs języka niemieckiego dla branży medycznej jest idealnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Nasz program nauczania jest przede wszystkim skierowany do osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową z krajami, w których stosuje się język niemiecki. 

Stworzyliśmy ten autorski projekt po konsultacjach z lekarzami wielu różnych specjalizacji, dzięki czemu wiemy, czego brakuje w podobnych kursach organizowanych przez inne firmy oraz uzupełniamy swoją wiedzę w tym zakresie na bieżąco. W ten sposób powstał program, który sprostał już oczekiwaniom wiele osób i ułatwił im naukę języka niemieckiego medycznego w kompleksowym zakresie. Co więcej, nasz kurs pozwala Ci na przygotowanie się do zdania profesjonalnego egzaminu – Fachsprache für ausländische Ärzte – który jest przeprowadzany przez Izby Lekarskie. Wyżej wspomniany egzamin otworzy Ci drogę do rozpoczęcia kariery zawodowej w branży medycznej w wielu klinikach, które funkcjonują na terenie Niemiec, Austrii czy też Szwajcarii.

Język niemiecki dla branży medycznej – jakie są wymogi przystąpienia do kursu?

Nauka języka niemieckiego medycznego nie musi być nudna i męcząca. Nasi specjaliści przygotowali specjalny rodzaj kursu, który pozwoli Ci w łatwy sposób przyswoić niemieckie zwroty i słowa, które mają swoje praktyczne zastosowanie w medycynie. Przede wszystkim w naszej pracy wykorzystujemy autorskie programy, które zostały przygotowane przez fachowców, specjalizujących się w poszczególnej branżowej tematyce. Dzięki temu masz więc pewność, że cała nauka skupiona będzie na profesjonalnych pojęciach, które znajdą swoje zastosowanie w pracy praktycznej. 

Nasz specjalistyczny kurs — język niemiecki medyczny Warszawa, Kraków, Poznań, Szczecin, Gdańsk —jest skierowany do osób, które nie tylko chcą wzbogacić swoje słownictwo, ale także pragną zdobyć fachowe umiejętności językowe, a także pogłębić już te, które zdobyli na etapie dotychczasowej nauki. Jeżeli zastanawiasz się, jakie są wymagania stawiane przez nas dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z nauką języka niemieckiego dla lekarzy, spieszymy z odpowiedzią. 

Aby zostać uczestnikiem naszych specjalistycznych kursów, musisz mieć zakończoną naukę języka niemieckiego co najmniej na poziomie B2 – dotyczy kursów języka medycznego na poziomie C1. 

Nauka języka niemieckiego dla lekarzy – specyfikacja kursu

Kursy specjalistyczne, jakie zostały przez nas stworzone w autorskim projekcie, są zaplanowane na trzy semestry. Każdy z nich nie jest zależny od dwóch pozostałych, dzięki temu możesz rozpocząć swoją naukę od dowolnego semestru. Jest to spore ułatwienie dla osób, które decydują się poznać język niemiecki medyczny po zakończeniu rekrutacji na dany semestr, a chcą w szybki sposób przyswoić go w jak najkrótszym czasie. Każdy semestr kursu specjalistycznego jest podzielony na 60 lekcji, z czego każda trwa 45 minut. Wszystkie zajęcia odbywają się w stałych blokach – są one przeprowadzane raz w tygodniu w trybie 4 lekcji, co daje łącznie 180 minut nauki. 

Nasze kursy specjalistyczne, które podszlifują Twój język niemiecki medyczny, są dostępne w dwóch semestrach – jesiennym oraz wiosennym. Nie musisz więc czekać na kolejny rok, gdy spóźnisz się z rejestracją na nie. Jest to bardzo wygodne w szczególności dla osób, które otrzymały propozycję zatrudnienia w innym terminie – dzięki temu z łatwością mogą one dołączyć do naszego projektu co pół roku. 

Należy jednak pamiętać, że nasze kursy specjalistyczne języka niemieckiego dla lekarzy nie są substytutem kursu języka ogólnego. W przypadku ich ukończenia, nasz klient nabędzie umiejętności w poruszaniu się po języku medycyny, jednakże nie zyska on wiedzy, która umożliwi mu podejście do egzaminu Goethe-Zertifikat. Nasza firma koncentruje się bowiem nie na pogłębieniu nauki samego języka, ale na poszerzeniu wiedzy specjalistycznej, która jest wykorzystywana w szeroko pojętej branży medycznej.

Nauka języka niemieckiego medycznego – formy kształcenia

Nasz kurs niemieckiego medycznego dostępny jest w formie online, jak i w trybie stacjonarnym. Dzięki temu możesz dołączyć do naszego kursu niezależnie od miejsca, w jakim zamieszkujesz. 

Mieszkasz w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, a może w Krakowie? Niemiecki dla branży medycznej w Structura.pl to kursy skierowane do osób mieszkających nie tylko w Katowicach, ale też w innych regionach w całej Polsce. Nasze zajęcia online dają Ci możliwość nauki w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Z kursów języka niemieckiego dla lekarzy możesz skorzystać między innymi w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Dzięki temu — niezależnie skąd jesteś — możesz w łatwy sposób dołączyć do naszego projektu i wziąć udział w profesjonalnym kursie organizowanym w formie stacjonarnej. Sprawimy, że język niemiecki dla branży medycznej nie będzie stanowił dla Ciebie problemu. 

Lektorzy, którzy prowadzą zajęcia w naszej szkole, to w większości egzaminatorzy znanego na całym świecie GOETHE-INSTITUT – możesz więc mieć pewność, że zajmą się Tobą profesjonaliści. Posiadamy niezbędne certyfikaty, które są cenione w naszej profesji i gwarantują Ci, że kursy organizowane przez nasza firmę są zawsze najwyższej jakości. Jeżeli jednak wolisz szlifować swoje umiejętności w domowym zaciszu – oczywiście dajemy Ci taką możliwość. Kursy niemieckiego medycznego online są równie profesjonalne i skuteczne co kurs stacjonarny, a lektor, który będzie z Tobą współpracować, przekaże Ci taką samą ilość wiedzy. Jesteśmy otwarci na potrzeby każdego klienta. Uczestnik naszych kursów może sam zdecydować, czy tryb nauki online, czy stacjonarny jest dla niego lepszy, w którym czuje się swobodniej i na który ma więcej czasu. Niektórzy cenią tradycyjne spotkania z lektorem, inni lepiej czują się w kontakcie internetowym. 

Nasza szkoła ma głęboką tradycję w organizowaniu kursów języka niemieckiego na wszystkich poziomach. Oferujemy kursy standardowe, intensywne, gramatyczne, konwersacyjne, treningowe do egzaminów Goethe-Institut i specjalistyczne (w tym medyczne i biznesowe).