Structura

KURSY KONWERSACYJNE

Kursy
konwersacyjne
niemieckiego

Swoboda w porozumiewaniu się jest jednym z głównych celów, dla których
ludzie uczęszczają na zajęcia lingwistyczne. Sprawdź kursy konwersacyjne
niemieckiego w Structurze i rozwiąż sobie język.

Strona główna » KURSY KONWERSACYJNE

Komunikacja bez stresu

Specyfikacja kursu konwersacyjnego

Kursy konwersacyjne niemieckiego to bardzo ciekawe i różnorodne zajęcia ponieważ honorujemy w nich Wasze zainteresowania.
To właśnie Kursanci decydują o kształcie kursu i podejmowanej tematyce, którą omawiamy po niemiecku. Do Was należy wybór interesujących tematów, a my aranżujemy dyskusję na ich temat.

Kursy konwersacyjne kierowane są do osób, które chcą utrwalić i wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą w trakcie dotychczasowej nauki. To świetny sposób na wzbogacenie słownictwa.

Szczególnie polecamy tę formę kursu osobom, które nie chcą tracić kontaktu z językiem lub potrzebują przełamać barierę w mówieniu, bo np. muszą posługiwać się językiem niemieckim w pracy.

  • Kursy konwersacyjne niemieckiego w Structurze dostępne są dla poziomów B i C.

  • Kurs konwersacyjny obejmuje 30 lekcji w semestrze. Każda lekcja trwa 45 minut, zajęcia odbywają się w blokach – raz w tygodniu 90 minut (2 lekcje).

  • Kursy konwersacyjne są dostępne w naszej ofercie przez cały rok

Gdziekolwiek jesteś

Możesz wybrać kurs stacjonarny w naszej szkole lub kurs online, który możesz realizować z dowolnego miejsca. Wystarczy komputer ze stabilnym dostępem do Internetu.

Popołudniowe pory

Nasze kursy konwersacyjne planowane są w godzinach popołudniowych w zależności od poziomu kursy, do którego chcesz dołączyć

Komfortowe grupy

Dbając o komfort nauki, staramy się by zajęcia odbywały się w małych grupach, które zapewniają współpracę. Maksymalna ilość uczestników nigdy nie przekracza 12 osób.

Sprawdź harmonogram i zapisz się na kurs

​Zajęcia na kursach w Structurze odbywają się 6 dni w tygodniu. ​W zależności od rodzaju kursu, dokonując zapisu, możesz zdecydować się na grupę poranną lub popołudniową.

Co wyróżnia kursy językowe w Structurze?

Doświadczona kadra lektorska

​Nasi nauczyciele to metodycy językowi z pasji i wykształcenia. Nawet najlepsi powinni się szkolić, dlatego nasi lektorzy stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc udział m.in. w szkoleniach Instytutu Goethego. Indywidualne podejście do każdego kursanta i wieloletnie doświadczenie dydaktyczne to atuty naszej kadry, które są często doceniane przez osoby uczęszczające na kursy konwersacyjne niemieckiego i inne zajęcia do naszej szkoły.

Usystematyzowana metoda

Programy realizowane w szkole językowej Structura odpowiadają poziomom kształcenia określonym przez GOETHE-INSTITUT. Dzięki tej spójności nasi kursanci są świetnie przygotowani do podejścia do egzaminów potwierdzających znajomość języka realizowanych w ramach standardów wyznaczonych przez Instytut.

Centrum Egzaminacyjne

Structura to jedyna szkoła językowa w regionie, która może się pochwalić statusem Centrum Egzaminacyjnego GOETHE-INSTITUT. Dzięki niemu możemy przeprowadzać egzaminy i wydawać certyfikaty Instytutu potwierdzające znajomość języka niemieckiego.

Konwersacje po niemiecku. Jak nauczyć się mówić po niemiecku?

Kursy konwersacyjne w Structurze przeznaczone są dla wszystkich, którzy władają językiem niemieckim na poziomie B1 lub wyższym. Konwersacje po niemiecku online przeznaczone dla osób, które chcą poszerzyć swoje umiejętności językowe. Wybierasz się do kraju niemieckojęzycznego i chcesz się przygotować? Potrzebujesz poprawić znajomość języka do nowej pracy? Rozmowa po niemiecku w formie kursów konwersacyjnych poprawi Twoje umiejętności werbalne.
czytaj dalej
Nauka języka niemieckiego jest zadaniem, które wymaga od kursanta dużego zaangażowania i gotowości do nauki. Aby nauczyć się płynnie porozumiewać, musisz poznać podstawy gramatyki, dysponować bogatym zasobem słownictwa, a także umiejętnie i bez zastanowienia tworzyć złożone zdania. Tutaj przydają się kursy konwersacyjne.

Mówienie po niemiecku. Co dają konwersacje po niemiecku online?

Język konwersacyjny, nazywany również językiem naturalnym, jest używany w kontaktach z kolegami w pracy, znajomymi oraz innymi osobami spotkanymi na ścieżkach życia. Język konwersacyjny różni się od języka technicznego i języka pisanego, charakteryzuje go prostota potrzebna do tego, aby słuchacze mogli łatwo zrozumieć, co mówca zamierza powiedzieć. Konwersacje po niemiecku pomagają prowadzić naturalną rozmowę i stać się płynnymi mówcami. Wykracza to poza zasady słownictwa i gramatyki. Uczy ludzi, jak mówić w danym języku w codziennych sytuacjach.

Język niemiecki — podstawowe zwroty.

Na kursie konwersacyjnym po niemiecku nauczysz się między innymi:
  • Jak rozmawiać z różnymi ludźmi (przyjaciele, urzędnicy, nauczyciele, przypadkowo spotkane osoby etc.)
  • Jak mówić w różnych sytuacjach (dom, szkoła, praca, urząd etc.)
  • Jak mówić na kontrowersyjne i elektryzujące tematy (polityka, finanse, religia)

Wymowa po niemiecku. Jakie są zalety swobodnej konwersacji?

Płynna konwersacja to cenna umiejętność, zwłaszcza jeśli nie jesteś native speakerem. Gdy uczysz się języka, to zaczynasz od mówienia, a następnie przechodzisz do gramatyki i umiejętności pisania. Czym jest komunikacja? To przede wszystkim umiejętność wyrażania swoich myśli, opinii i emocji. Jest niezbędna praktycznie na każdym polu — zarówno w prostych codziennych sytuacjach, jak i w szkole czy w pracy. Oto kilka powodów, dlaczego warto postawić na poprawę umiejętności konwersacyjnych. Umiejętność konwersacji umożliwia swobodną komunikację z osobami niemieckojęzycznymi Kursy konwersacyjne kładą nacisk na naukę płynnego posługiwania się językiem w mowie. Dzięki temu możesz nauczyć się swobodnie rozmawiać z native speakerami. Różni się to od kompleksowej nauki języka, która obejmuje także struktury gramatyczne czy rozumienie tekstów pisanych.

Konwersacje po niemiecku online. Nauczysz się mówić i słuchać.

Rozmowę można porównać do ulicy dwukierunkowej. Dlatego, jeśli uczysz się nowego języka (w tym przypadku niemieckiego), to musisz nauczyć się nie tylko mówić, ale również słuchać ze zrozumieniem. Zdarza się, że osoba, która zna podstawy niemieckiego, potrafi bardzo dobrze wypowiadać się i wyrażać swoje opinie w tym języku, ale ma problemy ze zrozumieniem mowy native speakerów. To może stanowić dużą przeszkodę w komunikacji. . Dzięki nauce konwersacji po niemiecku zdobędziesz umiejętność swobodnej i obustronnej komunikacji.

Aktywna rozmowa po niemiecku. Otwórz się na nowe perspektywy!

Brak umiejętności płynnego wypowiadania się może bardzo utrudniać funkcjonowanie w środowisku niemieckojęzycznym. Jeśli planujesz wyjazd do Niemiec w celach zarobkowych lub edukacyjnych, znajomość niemieckiego w mowie z pewnością ułatwi Ci odnalezienie się w tym kraju, załatwianie codziennych spraw czy budowanie relacji społecznych. Dzięki temu pobyt w Niemczech nie będzie dla Ciebie kłopotliwym wyzwaniem, lecz wspaniale spędzonym czasem, okazją do zawarcia nowych znajomości, a być może również szansą na nowe możliwości zawodowe!

Konwersacje po niemiecku. Rozmawiaj swobodnie na ulubione tematy!

Wyróżniającą cechą kursów konwersacyjnych w Structurze jest to, że to właśnie Ty wybierasz tematy, które Cię interesują. Możesz więc nauczyć się konwersacji w dziedzinach, które są dla Ciebie najbardziej istotne. Nasi kursanci zachęcani są do mówienia już od samego początku. Lektorzy dostosowują tematykę zajęć do zainteresowań kursantów, co pozwala wzbogacić słownictwo w określonym obszarze. W ten sposób możesz nauczyć się rozmawiać o swoich zainteresowaniach i wymieniać opinie na ich temat z osobami niemieckojęzycznymi.

Konwersacje po niemiecku. Czym jest płynne mówienie?

Płynność językowa oznacza, że ​​możesz łatwo wyrażać siebie i swoje myśli. To zdolność do swobodnego mówienia. Nie musisz zatrzymywać się i konstruować zdania, co oznacza, że ​​Twoje wypowiedzi są płynne, jasne i sensowne. Jeżeli nie masz umiejętności płynnego mówienia, to musisz pomagać sobie w inny sposób. Jeśli ktoś ma problemy z wyrażaniem siebie w języku niemieckim, to musi często używać gestów, prostych słów, a nawet zapożyczać słowa z innego języka, aby skutecznie się komunikować. Płynność w mowie jest uznawana za najwyższy poziom znajomości języka obcego. Warto jednak zauważyć, że istnieją różne stopnie płynności. Niektórzy lubią rozmawiać bez przerwy, podczas gdy inni ograniczają się do krótkich i konkretnych wypowiedzi. Z płynnością konwersacji mamy do czynienia wtedy, gdy mówca może sprawnie komunikować się niezależnie od tematu, prawie tak, jak native speakerzy i nie potrzebuje zastanawiać się nad poszczególnymi słowami ani nad tym, jak ułożyć zdanie. Osoba biegła w konwersacji może używać żargonu w określonych tematach i w rezultacie może o nich mówić z taką samą szczegółowością jak rodzimy użytkownik języka niemieckiego. Możesz uznać, że mówisz płynnie po niemiecku, jeśli:
  • Potrafisz mówić po niemiecku, wykonując jednocześnie inną czynność
  • Native speakerzy nie muszą za Ciebie zmieniać żadnego słowa
  • Jesteś świadomy każdego popełnionego błędu lub źle wymówionego słowa
  • Możesz podsłuchać rozmowę między rodzimymi użytkownikami języka i wszystko rozumiesz
Jak w przypadku każdej umiejętności, praktyka ma kluczowe znaczenie, a zapisanie się na kurs konwersacji po niemiecku w szkole językowej Structura pomaga uczącym się języka we wzmacnianiu umiejętności płynnego i spontanicznego mówienia.

Konwersacje po niemiecku — umieszczanie zdobytej wiedzy w kontekście

Tradycyjne zajęcia językowe łączą w sobie wiele aspektów — gramatykę, słownictwo, rozumienie ze słuchu oraz rozumienie tekstu pisanego. Chociaż wszystkie te elementy mają istotne znaczenie, fundamentalnym celem nauki jest płynne posługiwanie się językiem i używanie go w czasie rzeczywistym z native speakerem. Rozmowa może obejmować wiele tematów, które są priorytetowe dla kursanta.

Konwersacje po niemiecku. Ucz się języka w praktyce.

Praktyczne używanie języka wymaga obecności więcej niż jednej osoby. Aby upewnić się, że jesteś odpowiednio rozumiany podczas używania nowego języka, konieczna jest rozmowa z inną osobą w tym właśnie języku. Kursy konwersacji pozwalają uczniom ćwiczyć w środowisku o niskim poziomie stresu, wolnym od jakiejkolwiek presji. Kursanci, którzy próbują samodzielnie uczyć się nowego języka za pomocą podręczników lub oprogramowania, tracą element mówienia. Kursy konwersacyjne zapewniają wszystkim możliwość ćwiczenia i doskonalenia umiejętności mówienia.  Nauka języka może być onieśmielająca, bo nikt nie ma idealnej wymowy ani znajomości gramatyki za pierwszym razem! Kursy konwersacyjne pozwalają uczniom popełniać błędy i poprawiać je w czasie rzeczywistym, co jest niezbędne do osiągnięcia płynności. Kiedy kursant z powodzeniem używa nowego języka w rozmowie z wykwalifikowanym lektorem, zyskuje pewność siebie, która może towarzyszyć mu w innych dziedzinach życia. Co więcej, uczeń pewny swoich umiejętności mówienia będzie bardziej komfortowo zadawał pytania na zajęciach językowych, gdy będzie potrzebował wyjaśnień.

Wymowa po niemiecku. Traktuj konwersację jak zabawę.

Lekcje skoncentrowane na rozmowie pozwalają uczniom i ich instruktorom rozmawiać o wszystkim i o niczym, bez martwienia się o ocenę. Taki sposób nauki pozwala kursantom i lektorom na wzajemne poznanie się i zbudowanie relacji niezbędnej do prowadzenia angażujących, dynamicznych rozmów budujących świadomość kulturową. Dodatkowo na kursach konwersacji uczniowie mogą uczyć się slangu i mowy codziennej.

Konwersacje po niemiecku — kurs w Structurze

Kursy konwersacyjne w Szkole Języka Niemieckiego Structura są doskonałym narzędziem do podtrzymania umiejętności językowych i uzupełnieniem standardowych kursów. Nasze kursy konwersacyjne niemieckiego są różnorodne, ciekawe i dopasowane do zainteresowań Kursantów. To właśnie kursanci decydują o tematyce podejmowanej na zajęciach, dzięki czemu są mocno zaangażowani w dyskusję. Lektorzy są moderatorami każdej rozmowy i sprawują pieczę nad jej poprawnością. Nasze kursy szczególnie polecamy osobom, które chcą przełamać barierę w mówieniu i nie stracić kontaktu z językiem. Kursy konwersacyjne to 30 godzin lekcyjnych (45-minutowych). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w blokach trwających 90 minut (dwie godziny lekcyjne). Proponujemy zajęcia w godzinach popołudniowych i wieczornych (17:15-18:45 oraz 19:00-20:30). Nasze kursy odbywają się także w trybie online. Możesz przystąpić do kursu konwersacyjnego w Poznaniu, w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie czy też w innym, dowolnym miejscu. Potrzebujesz tylko dobrej jakości połączenia internetowego i sprzętu komputerowego. Zajęcia prowadzimy w kameralnych grupach liczących nie więcej niż 12 osób. Zapewnia to odpowiedni komfort i właściwą współpracę. Aktualną cenę kursu znajdziesz w naszym cenniku. Dla kursantów kontynuujących naukę w naszej szkole proponujemy atrakcyjne rabaty. Płatności za kurs możesz dokonać w systemie ratalnym.