Structura

NIEMIECKI ŚREDNIOZAAWANSOWANY

Z poziomu na poziom

Dokładnie wiemy czego i kiedy się nauczysz

Strona główna » NIEMIECKI ŚREDNIOZAAWANSOWANY

Niemiecki średniozaawansowany

Poziom B1

Niemiecki na poziomie B1

​Co będziesz umiał?
Osoba na poziomie B1 rozumie główne punkty wypowiedzi, jeśli używany jest język standardowy i jeśli mowa o rzeczach znanych z zakresu pracy, szkoły, czasu wolnego itp. Radzi sobie w większości sytuacji w podróży, w odwiedzanym obszarze językowym. Wypowiada się zwięźle na znane i interesujące rozmówcę tematy.

Co możesz zdać?

  • Goethe Zertifikat B1 – ceniony przez pracodawców jako potwierdzenie praktycznej, podstawowej znajomości języka niemieckiego w codziennym porozumiewaniu się.

Poziom B1+

Niemiecki na poziomie B1+

​Z uwagi na dużą ilość materiału, który należy opanować do perfekcji przed podjęciem nauki na poziomie B2, przy planowaniu kursów proponujemy zajęcia na poziomie B1+.
Jest to poziom, który utrwala, powtarza i rozwija umiejętności zdobyte na poziomie B1.

Poziom B1+ zastępuje dotychczas znany z kursu standardowego poziom oznaczony jako B2.1 oraz B2.2.

Poziom B1+ nie jest samodzielnym poziomem, a tym samym nie przewidziano dla niego dedykowanego egzaminu.

Poziom B2

Niemiecki na poziomie B2

Co będziesz umiał?
Osoba na poziomie B2 rozumie główne treści trudniejszych tekstów na tematy konkretne i abstrakcyjne. Rozumie fachową dyskusję z własnej branży. Porozumiewa się na tyle płynnie i spontanicznie, że możliwa jest normalna rozmowa z osobami mówiącymi językiem ojczystym bez większego wysiłku dla obu stron. Wyraża się jasno i szczegółowo w szerokim zakresie tematów.

Co możesz zdać?

  • Goethe Zertifikat B2 – jest mocną kartą przetargową przy staraniu się o pracę, gdzie wymagana jest znajomość na poziomie B2.

Kurs intensywny czy standardowy?

Nauka dokładnie zaplanowana w czasie

Kursy języka niemieckiego prowadzimy w dwóch trybach – standardowym i intensywnym. Różnica między nimi polega na ilości i częstotliwości zajęć w semestrze, a tym samym na długości ogólnego czasu, jaki należy przeznaczyć na naukę języka niemieckiego, w zależności od tego, jaki cel językowy (poziom) chcesz osiągnąć.

Czas trwania nauki w trybie standardowym

Czas trwania nauki w trybie intensywnym

Niemiecki dla średniozaawansowanych — kurs na poziomach B1, B1+ i B2

Szkoła Języka Niemieckiego Structura specjalizuje się w nauce języka niemieckiego. Prowadzimy naukę na wszystkich poziomach zaawansowania. W naszej ofercie znajdziesz między innymi średniozaawansowany kurs niemieckiego.

czytaj dalej

Nasza szkoła realizuje zajęcia zgodnie ze skalą przygotowaną przez Radę Europy. Zgodnie z tą skalą, znajomość języka w stopniu średniozaawansowanym określają poziomy: niemiecki B1 i niemiecki B2.

Oprócz standardowych poziomów B1 i B2, w szkole Structura przygotowaliśmy również kurs B1+ o którym więcej przeczytasz poniżej. Wszystkich naszych przyszłych kursantów zachęcamy w pierwszej kolejności do wykonania bezpłatnego testu języka niemieckiego online. Często oceniając własne umiejętności, nie jesteśmy obiektywni. Wydaje Ci się, że niemiecki dla średniozaawansowanych jest dla Ciebie odpowiednią opcją? Możesz się o tym przekonać dzięki naszemu testowi online. Pomoże Ci on w wyborze właściwej grupy. Dzięki temu Twoja nauka będzie skuteczna, a Ty nie będziesz musiał przerabiać na kursie materiału, który masz już opanowany.

Niemiecki średniozaawansowany. Co to jest ESOKJ?

ESOKJ to skrót oznaczający Europejski System Opisu Kształcenia Językowego. Ten sześciostopniowy system kompetencji językowych został opracowany przez Radę Europy. Jest dedykowany do nauki większości języków, w tym oczywiście języka niemieckiego. Skala szczegółowo określa, jakie umiejętności powinny uzyskać osoby uczące się określonego poziomu języka. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Rady Europy, ESOKJ jest opisowym narzędziem, które pozwala uczącym się języka na refleksję nad swoimi decyzjami i praktyką, a także umiejscawia i koordynuje wysiłki na rzecz osób uczących się języków w ich indywidualnych sytuacje”.

Średniozaawansowany kurs niemieckiego. Niemiecki B1.

B1, to trzeci poziom znajomości języka Europejskiego System Opisu Kształcenia Językowego. Osoba posługująca się językiem na tym poziomie ma odpowiednie umiejętności dotyczące mówienia, słuchania, czytania i pisania. Poziom B1 to:

  • dokładne rozumienie głównych treści i wątków w prostych, jasnych i standardowych wypowiedziach, które dotyczą podstawowych tematów takich jak szkoła, studia, praca, hobby, czas wolny,
  • radzenie sobie w typowych sytuacjach komunikacyjnych w czasie wycieczki lub podróży do rejonu niemieckojęzycznego,
  • umiejętność tworzenia spójnych i prostych wypowiedzi w znanych tematach i takich, które są w kręgu zainteresowań,
  • umiejętność trafnego opisywania marzeń, wydarzeń i doświadczeń oraz sprawne wyjaśnienie swoich planów i opinii.

Średniozaawansowany kurs niemieckiego. Niemiecki B2.

B2, to czwarty poziom znajomości języka w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego. Człowiek posługujący się językiem na tym poziomie ma odpowiednie umiejętności dotyczące mówienie, słuchania, czytania i pisania. Obejmują one:

 

  • dokładne rozumienie głównych wątków i tematów w złożonych tekstach, które dotyczą zarówno konkretnych, jak i abstrakcyjnych tematów,
  • odnajdywanie się w dyskusji, która dotyczy tematów technicznych będących specjalnością osoby na tym poziomie,
  • umiejętność prowadzenia płynnej i spontanicznej rozmowy z rodzimym użytkownikiem języka niemieckiego. Rozmowa powinna przebiegać w normalny sposób i nie powodować frustracji u żadnej ze stron,
  • sprawność w tworzeniu i formułowaniu płynnych i przejrzystych wypowiedzi zarówno ustnych, jak i pisemnych na wiele tematów. Osoba władająca językiem na poziomie B2 potrafi zająć stanowisko w dyskusji, wyjaśnić je oraz rozważyć zalety i wady różnych rozwiązań.

Niemiecki B1 i Niemiecki B2 — kursy w Szkole Języka Niemieckiego Structura

Decydując się na kurs języka niemieckiego na poziomie B1 lub B2, masz kilka możliwości do wyboru. 

Kurs standardowy na poziomie B1 i B2

Kurs standardowy na poziomie B1 lub B2 realizujemy w trybie stacjonarnym i online. Jest kierowany do osób, które ukończyły 16 lat. Kursy odbywają się w ramach semestru jesiennego i semestru wiosennego. Dodatkowo dla zainteresowanych organizujemy kursy wakacyjne. Aby zrealizować zakres zarówno materiału z poziomu B1, jak i B2 należy ukończyć po 120 lekcji na każdy poziom. Podczas kursu standardowego realizujemy 60 lekcji w trakcie jednego semestru. Oznacza to, że do osiągnięcia znajomości języka na poziomie B1 potrzebujemy dwóch semestrów nauki na kursie standardowym i kolejnych dwóch do osiągnięcia poziomu B2.

Godzina nauki odpowiada typowej godzinie lekcyjnej i trwa 45 minut. 

 

Zajęcia prowadzimy w blokach: raz w tygodniu po 180 minut — odpowiada to czterem godzinom lekcyjnym. Z łatwością dopasujesz godziny zajęć do swojego planu dnia. Prowadzimy je w godzinach porannych (08:00 – 11:15 i 09:00 – 12:15) i wieczornych (17:15 – 20:30). Lekcje prowadzimy w kameralnych grupach, których liczba nie przekracza dwunastu osób. Pozwala, to wszystkim czuć się swobodnie i zapewnia maksymalną współpracę. Aktualną cenę kursu poznasz w naszym cenniku. W cenie kursu otrzymasz wszystkie potrzebne podręczniki i materiały dydaktyczne. Cenimy kursantów, którzy do nas wracają, oferując im rabaty wynoszące 10% za kontynuację nauki u nas. 

Kurs intensywny B1 i B2

Nasz kurs intensywny niemiecki B1 i niemiecki B2 dedykujemy wszystkim zmotywowanym osobom, które chcą opanować ten poziom języka w szybkim tempie. W przypadku kursu intensywnego, w ciągu jednego semestru realizowany jest pełny zakres materiału z jednego poziomu. Liczba godzin lekcyjnych w semestrze wynosi 120. Godzina lekcyjna to standardowe 45 minut.  Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w blokach po 180 minut. Podobnie jak w przypadku niemieckiego B1 w godzinach porannych (8:00 – 11:15 i 9:00 – 12:15) oraz wieczornych (17:15 – 20.30). Kursy standardowe i intensywne możesz miksować. Jeśli jeden poziom ukończyłem w formule intensywnej, to możesz kontynuować naukę w trybie standardowym i na odwrót. Aktualne ceny intensywnego kursu B1 i B2 znajdują się w naszym cenniku. Tu również oferujemy rabaty dla naszych studentów.

Kurs standardowy i intensywny B1+

Materiału do przyswojenia na poziomie B1 jest dużo. Dla ułatwienia jego opanowania powstał poziom B1+, który stanowi łącznik pomiędzy poziomem B1 a B2. Ma on za zadanie rozwinąć umiejętności zdobyte na poziomie B1, powtórzyć materiał oraz go utrwalić. Jest to także ostatni moment, na wyeliminowanie ewentualnych braków z poziomów A1 i A2. Ponadto poziom B1+ wprowadza kursantów w nowe struktury leksykalne z poziomu B2. 

 

Kurs standardowy to dwa semestry nauki po 60 godzin. Zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym lub online. Kurs to jedno spotkanie w tygodniu trwające 180 minut. Kurs intensywny trwa jeden semestr i składa się ze 120 godzin. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w blokach po 180 minut. Aktualną cenę kursu znajdziesz w cenniku na naszej stronie.

Niemiecki B1, B1+ B2 – Kurs wakacyjny

A może chcesz opanować poziom niemieckiego w zaledwie 10 tygodni? Z nami jest to możliwe! Musisz jednak przygotować się na intensywną naukę i częste spotkania. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, środy oraz w piątki). Do wyboru są godziny poranne (08:00 – 11:15) i wieczorne (17:15 – 20:30). Kurs odbywa się online za pomocą platformy Zoom. Aktualną cenę znajdziesz w naszym cenniku. Jeśli już byłeś naszym uczniem, możesz skorzystać z atrakcyjnych rabatów!

Niemiecki B1 i Niemiecki B2. Wakacyjne kursy konwersacyjne

Dla osób, które chcą podtrzymać kontakt z językiem, każdego lata organizujemy wakacyjne kursy konwersacyjne. Są one dedykowane między innymi osobom władającym językiem niemieckim na poziomach B1 i B2. Kursy to doskonały sposób na poprawę płynności mówienia, zdobycie większej odwagi w mówieniu po niemiecku i poszerzenie słownictwa. Zajęcia odbywają się z certyfikowanym lektorem, a tematyka jest zróżnicowana i dobierana do zainteresowań uczestników. Pretekstem do dyskusji może być np. niedawno przeczytany artykuł czy nowy film w kinie. Długość kursu to 30 godzin lekcyjnych. Godzina lekcyjna to typowe 45 minut. Zajęcia odbywają się w czwartki w godzinach 17:15 – 18:45. Spotkania online odbywają się za pośrednictwem wygodnej i łatwej w obsłudze platformy.

Niemiecki dla średniozaawansowanych. Trening Intensiv — przygotowanie do egzaminu Goethe-Zertifikat B2

Naszym aktualnym lub przyszłym kursantom proponujemy również Trening Intensiv do egzaminu Goethe-Zertifikat B2. Jest to intensywny, wakacyjny kurs języka niemieckiego przygotowujący do zdania egzaminów Goethe-Institut na poziomie B2. Ten intensywny kurs obejmuje 60 godzin. Jego zadaniem jest przekonwertowanie posiadanych umiejętności językowych na techniki egzaminacyjne w celu osiągnięcia wysokiego wyniku.  Naszych kursantów zaznajamiamy z charakterystyką i strukturą egzaminu, a dodatkowo przeprowadzamy egzamin próbny. 

Spotkania odbywają w formie online w środy i soboty. Prowadzimy zajęcia w godzinach porannych (09:00-12:15 – soboty) oraz popołudniowych (17:15-20:30 – środy). Kursanci uzupełniają swoją wiedzę pod okiem lektorów, którzy są egzaminatorami Goethe-Institut. Dbamy również o komfort zajęć, które odbywają się w grupach nie większych niż 12 osób. Podobnie jak w przypadku innych naszych kursów dla osób kontynuujących naukę oferujemy rabaty, a aktualny koszt kursu znajdziesz w naszym cenniku.

Niemiecki B1 i niemiecki B2 – kursy konwersacyjne

W naszej ofercie znajdziesz również kursy konwersacyjne. Przeznaczone są między innymi dla osób posługujących się niemieckim na poziomie B. Kursy dostępne są w naszej ofercie przez cały rok. Zajęcia nie mają sztywnych ram programowych i ściśle określonej struktury. Podejmowana jest na nich różnorodna tematyka wpisująca się w zainteresowania Kursantów. To Wy wybieracie tematy dyskusji i decydujecie o jej przebiegu. 

 

Kursy konwersacyjne pomagają jeszcze bardziej oswoić się z językiem, poprawiają swobodę wypowiedzi oraz wzbogacają słownictwo. Zajęcia nie zastąpią kursów semestralnych odpowiednich do poziomów B1, B1+ i B2, ale są świetnym ich uzupełnieniem. Jeżeli nie chcesz stracić kontaktu z językiem niemieckim lub przełamać opory do swobodnego mówienia, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie. 

Kurs konwersacyjny składa się z 30 lekcji na jeden semestr nauki. Zajęcia odbywają się w blokach obejmujących dwie lekcje i trwają 90 minut. Konwersacje odbywają się w godzinach wieczornych (17:15-18:45 i 19:00-20:30). Zajęcia odbywają się również w trybie online. Dzięki temu zapewniamy możliwość nauki niemieckiego w Gdańsku, Krakowie, Warszawie, Szczecinie oraz w dowolnej lokalizacji w całej Polsce. Potrzebujesz tylko dobrego łącza internetowego oraz motywacji do nauki!

Dla kursantów kontynuujących naukę mamy atrakcyjne rabaty, a aktualną cenę kursu znajdziesz w naszym cenniku.