Structura

NIEMIECKI PODSTAWOWY

Z poziomu na poziom.

Dokładnie wiemy czego i kiedy się nauczysz.

Strona główna » NIEMIECKI PODSTAWOWY

Zakres podstawowy

Poziom A1

Niemiecki na poziomie A1

Co będziesz umiał?
Osoba na poziomie A1 rozumie i używa codziennych wyrażeń i formułuje proste zadania. Przedstawia siebie i innych, zadaje pytania rozmówcy co do jego osoby i udziela odpowiedzi na pytania podobne. Porozumiewa się z partnerem, jeśli mówi wolno i wyraźnie i jest skłonny do pomocy językowej.

Co możesz zdać?

  • Goethe-Zertifikat: Fit in Deutsch 1 – przeznaczony dla młodzieży w wieku pomiędzy 10 a 16 rokiem życia.
  • Goethe-Zertifikat: Start Deutsch 1 – przewidziany dla dorosłych. Dokumentuje podstawową znajomość języka niemieckiego.

Poziom A2

Niemiecki na poziomie A2

Co będziesz umiał?
Osoba na poziomie A2 rozumie zdania i często używa wyrażeń związanych z życiem codziennym. Porozumiewa się w sytuacjach prostych i rutynowych. Opisuje prostymi zdaniami własne pochodzenie, wykształcenie i bezpośrednie otoczenie, oraz rzeczy związane z codziennym życiem.

Co możesz zdać?

  • Goethe-Zertifikat: Fit in Deutsch  – przeznaczony dla młodzieży w wieku pomiędzy 10 a 16 rokiem życia.
  • Goethe-Zertifikat A2 – przewidziany dla osób dorosłych. Dokumentuje znajomość języka niemieckiego na poziomie A2.

Kurs intensywny czy standardowy?

Nauka dokładnie zaplanowana w czasie

Kursy języka niemieckiego prowadzimy w dwóch trybach – standardowym i intensywnym. Różnica między nimi polega na ilości i częstotliwości zajęć w semestrze, a tym samym na długości ogólnego czasu, jaki należy przeznaczyć na naukę języka niemieckiego, w zależności od tego, jaki cel językowy (poziom) chcesz osiągnąć.

Czas trwania nauki w trybie standardowym

Czas trwania nauki w trybie intensywnym

Niemiecki dla początkujących – zacznij swoją przygodę z językiem!

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto uczyć się języków obcych, to odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – jak najbardziej! Dlaczego warto wybrać właśnie język niemiecki? Powodem jest chociażby bliskie sąsiedztwo Niemiec z Polską, a także duże znaczenie niemieckiego na arenie europejskiej. Postaw na samorozwój i skorzystaj z naszych kursów, które pomogą Ci opanować nie tylko podstawy, ale również wyższe poziomy języka niemieckiego!  

Czytaj dalej

Nauka języka niemieckiego od podstaw

Każdy nowy język, którego nie znamy w pierwszej chwili wydaje się nam trudny i niezrozumiały. Często jest to mylne wrażenie, ponieważ po bliższym zapoznaniu się z zasadami gramatyki, czy opanowaniu podstawowych zwrotów przekonasz się, że język niemiecki nie jest wcale taki trudny! Dzięki pomocy naszych ekspertów, którzy są jednymi z najlepszych lektorów, przyswoisz podstawowe zasady oraz nauczysz się najważniejszych niemieckich słówek. Co najważniejsze, na rezultaty nauki nie trzeba będzie długo czekać, zobaczysz je już po pierwszej lekcji. 

Już teraz możesz zapisać się na wybrany kurs – język niemiecki A1, jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z tym językiem, natomiast dołącz do kursu – niemiecki A2, gdy opanowałeś już podstawowe zwroty oraz w swoim życiu zetknąłeś się już z językiem niemieckim. Wdrożymy Cię w podstawy niemieckiego, co otworzy Ci drogę do dalszego kształcenia się. Nasi metodycy przygotowali dla Ciebie nie tylko kursy standardowe, ale także kursy intensywne, uzupełniające, specjalistyczne, a także prowadzą indywidualne lekcje dla osób prywatnych i firm. Co więcej, Structura przygotuje Cię również do egzaminu GOETHE-INSTITUT. Jak widzisz, nauka niemieckiego od podstaw może zaowocować świetlaną przyszłością!

Dlaczego warto wybrać niemiecki dla początkujących?

Język niemiecki dla początkujących może okazać się przydatny na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim poznawanie każdego nowego języka stanowi nie tylko nie lada wyzwanie dla pracy naszego mózgu, ale także dzięki temu zyskujesz pewność siebie w przypadku komunikowania się z obcokrajowcami. Przełamujesz bariery językowe, a także poprawiasz sprawność swojego umysłu. A dlaczego warto wybrać język niemiecki dla początkujących? Ponieważ małymi kroczkami jesteśmy w stanie dojść do celu, którym jest biegłe poruszanie się obcym językiem. 

Język niemiecki jest trzecim spośród najpopularniejszych języków całej Unii Europejskiej. Podstawy opanujesz, wybierając kurs niemiecki na poziomie A 1. Do wyboru masz:

  • kursy standardowe, które pozwalają opanować określony poziom języka w ciągu dwóch semestrów, 
  • kursy intensywne – w tym przypadku, dany poziom języka niemieckiego opanujesz już w ciągu jednego semestru. 

Kolejnym etapem nauki jest niemiecki na poziomie A 2. Podczas kursu na tym poziomie nauczysz się porozumiewać w prostych i rutynowych sytuacjach, opisywać w prostych zdaniach swoje pochodzenie, wykształcenie, a także mówić o rzeczach i przedmiotach znajdujących się w Twoim otoczeniu i w codziennym życiu.

Język niemiecki dla początkujących to kurs, który nie zmarnuje Twojego czasu, a – wręcz przeciwnie – pozwoli Ci otworzyć drzwi do kariery i samorozwoju. 

Jeżeli znasz język angielski, to opanowanie języka niemieckiego na poziomie A 1 lub niemieckiego na poziomie A 2 nie powinno stanowić dla Ciebie problemu. Oba te języki należą do grupy języków germańskich, więc dużo je ze sobą łączy. Wśród podobieństw, jakie możemy zaobserwować, to na przykład podobne zależności w obrębie leksyki języka angielskiego i niemieckiego.

W czym pomoże mi nauka niemieckiego od podstaw?

Podstawy niemieckiego to pierwszy krok do tego, aby móc podjąć studia na zagranicznej uczelni, albo też wybrać profil niemieckojęzyczny w szkole średniej. Uniwersytety, które działają w Niemczech zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Cechuje ich przede wszystkim wysoki poziom kształcenia, a ich ukończenie daje Ci możliwość dobrego i kompletnego przygotowania do zawodu, na który się zdecydujesz. Dzięki temu możesz zyskać szansę na podjęcie pracy na rynku w krajach niemieckojęzycznych, a także rozwinąć karierę w najbardziej znanych niemieckich firmach. Wybierając kurs niemieckiego dla początkujących stawiasz więc pierwszy krok, to osiągnięcia wymarzonej edukacji, która otworzy Ci wiele furtek w przyszłości. 

Nauka języka niemieckiego od podstaw jest też drogą do tego, aby wyjechać do naszego zachodniego sąsiada w poszukiwaniu lepszego wynagrodzenia oraz poprawienia swojego standardu życia. Wielu naszych rodaków wybiera właśnie takie rozwiązanie, ponieważ podążają za zdobyciem dodatkowych środków, które pozwolą im na godne życie oraz wsparcie swojej rodziny. Nie trudno zauważyć różnice pomiędzy zarobkami w Niemczech oraz w Polsce. Żeby odnaleźć się w obcym kraju, bardzo pomocne będzie sprawne posługiwanie się językiem niemieckim, a ukończenie kursu języka niemieckiego dla początkujących z pewnością Ci w tym pomoże. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na rynku pracy i znajdziesz bardziej opłacalne zatrudnienie, z którego będziesz czerpać mnóstwo przyjemności. Wielu zachodnich pracodawców wciąż poszukuje wykwalifikowanych pracowników, a znajomość języka niemieckiego na poziomie A1 lub A2 zwiększy Twoje szanse w możliwości podjęcia z nimi współpracy. Jest to więc wielka szansa dla osób, które myślą na poważnie o rozpoczęciu ścieżki swojej kariery poza granicami kraju, a także polepszenie swoich perspektyw zawodowych.

Czy to dobry czas na naukę niemieckiego od podstaw, gdy posiadam już dobre wykształcenie?

Jeżeli jesteś osobą dojrzałą i osiągnąłeś już pożądane wykształcenie, możesz pomyśleć o pracy zagranicą lub też o współpracy z filią niemieckiej firmy w naszym kraju. Rynek pracy w Niemczech nieustannie cierpi na niedobór pracowników, który są wysoko wykwalifikowani. Zazwyczaj jedynym dodatkowym wymogiem, który dzieli nas od podpisania kontraktu bądź umowy o pracę stanowi bariera językowa. Nasz kurs – język niemiecki dla początkujących ułatwi Ci znalezienie pokrewnej pracy zarówno u naszego zachodniego sąsiada, jak i w oddziałach niemieckich firm, które prowadzone są w Polsce. Szczególnie cenni specjaliści, którzy są ciągle poszukiwani na niemieckim rynku pracy to pielęgniarki, lekarze, programiści, farmaceuci oraz inżynierowie. Otrzymanie dyplomu dobrej uczelni oraz komunikatywna znajomość języka niemieckiego sprawi, że wzrośnie także Twoja konkurencyjność na rynku pracy. Nabycie znajomości podstaw niemieckiego stanowi więc mały krok, który pozwoli Ci osiągnąć sukces, a co za tym idzie, osiągnąć o wiele większe zarobki niż te, jakie oferują krajowi przedsiębiorcy.

Podstawy niemieckiego a chęć podjęcia pracy w Polsce

Jeżeli jednak nie zamierzasz wyjeżdżać poza terytorium naszego kraju, a chcesz jednocześnie się rozwijać, warto nauczyć się każdego nowego języka. Dzięki temu zyskasz nowe kompetencje, które być może doceni Twój obecny pracodawca. Co więcej, istnieje wiele przedsiębiorstw międzynarodowych, które poszukuje osób biegłych w mowie w języku niemieckim, by zaproponować im współpracę na miejscu. Tacy pracownicy są szczególnie potrzebni dlatego, że mogą pełnić funkcję pośrednika, który reprezentuje ich markę, a jednocześnie współpracuje z podstawowymi organami danej firmy. Jeżeli znasz język niemiecki na poziomie A2 lub choćby A1, nauka kolejnych, bardziej zaawansowanych poziomów przyjdzie Ci zdecydowanie łatwiej! 

Nieustanny rozwój technologii komunikacyjnych oraz otwarcie na rynki zagraniczne sprawiają, że znajomość języków obcych staje się coraz więcej znaczącym atutem dla pracodawców. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania pracy lub chcesz podnieść swoje kwalifikacje, język niemiecki dla początkujących to świetny wybór.

Dlaczego jeszcze warto znać podstawy niemieckiego?

Jak już podkreślaliśmy, język niemiecki należy do coraz bardziej popularnych języków całego świata. W samej Unii Europejskiej zajmuje on trzecie miejsce, pod względem ilości osób, które się nim posługują. 

Na całym świecie, liczba ludności, która potrafi mówić w tym języku przekroczyła już 120 milionów. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim nie musisz decydować się na podjęcie pracy w samych Niemczech, ale możesz wybrać kraj, który także posługuje się tym językiem. Co więcej, nawet nie myśląc o wyjeździe na stałe, możesz czuć się swobodnie na wycieczce zagranicznej, czy też kilkudniowej podróży służbowej w obcym kraju. W związku z tym istnieje także wiele ofert pracy dorywczej, którą możesz wykonywać nawet ze swojego domowego zacisza. 

Nauka języka niemieckiego umożliwia podjęcie zatrudnienia w roli tłumacza. Jest to więc dobre rozwiązanie na przykład dla osób, które obecnie nie pracują zawodowo z uwagi na różne sytuacje życiowe – opieka nad dziećmi, długotrwałe zwolnienie, urlop lub przestój w obecnym miejscu pracy. Dodatkowym plusem zaznajomienia się z językiem niemieckim może być także zbliżenie się do kultury niemieckiej. Dzięki znajomości tego języka możesz sięgnąć po oryginalne pozycje książkowe czy filmowe, a także zrozumieć emocje, jakie chciał nam przekazać ich autor. Jest to więc także świetne rozwiązanie dla osób, które przebywają na emeryturze, a chcą się w dalszym ciągu rozwijać. 

Małymi kroczkami do celu, czyli kurs niemieckiego dla początkujących dostępny w Structurze

Nasza szkoła specjalizuje się w efektywnej formie nauki języka niemieckiego na różnych poziomach. Dzięki naszym kursom możesz zarówno rozpocząć swoją przygodę z tym językiem, jak i podszlifować umiejętności, które zdobyłeś w przeszłości. Posiadamy także szeroką ofertę zajęć indywidualnych, lekcji dla pracowników firm oraz kursów specjalistycznych, które przede wszystkim skupiają się na nauce słówek fachowej terminologii. W skrócie – jesteśmy otwarci na wszystkich! Jedynym naszym wymogiem jest ukończenie przez kursanta 16 roku życia. 

Posiadamy wieloletnią tradycję, a nasza kadra jest odpowiednio przeszkolona. Dlatego możesz mieć pewność, że będziesz współpracować z ekspertami światowej klasy. Dzięki naszym lekcjom nie tylko nauczysz się prawidłowej wymowy języka niemieckiego, ale także poznasz zwroty, które w sposób praktyczny możesz wykorzystywać w codziennym funkcjonowaniu. 

Każdy z kursów – począwszy od niemieckiego A1 do niemieckiego C2 – jest dokładnie opisany na naszej stronie internetowej. Dzięki temu w łatwy sposób sprawdzisz, ile będzie trwała nauka tego języka na konkretnym poziomie. 

Nasi kursanci mają do wyboru dwa tryby nauki, standardowy lub intensywny. W trybie standardowym, nauka każdego poziomu trwa dwa semestry. Każdy semestr jest rozłożony na 60 lekcji – wszystkie trwają po 45 minut. 

Kurs intensywny pozwala opanować określony poziom w ciągu 1 semestru. Dzięki temu, możesz ukończyć niemiecki na poziomie A2 już po roku nauki! Każdy semestr obejmuje 120 lekcji trwających 45 minut.

W nauce każdego języka obcego bardzo ważna jest regularność, systematyczność oraz ciągłe powtarzanie materiału, który został już opanowany. Co więcej, wychodzimy Ci naprzeciw również z wyborem formy nauki – możesz rozpocząć kurs online lub wybrać tradycyjną naukę stacjonarną w naszej placówce w Katowicach. Język niemiecki dla początkujących w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie lub Gdańsku… Dzięki naszym profesjonalnym zajęciom online możesz uczyć się tam, gdzie chcesz!