Structura

KURSY STANDARDOWE

Kursy
standardowe
niemieckiego

Wszystkie poziomy zaawansowania w optymalnie
przygotowanym programie nauczania określonym w czasie.

Strona główna » KURSY STANDARDOWE

Od podstaw do perfekcji

Specyfikacja kursu standardowego

Kursy standardowe kierowane są do osób, które chcą poznać podstawy języka niemieckiego lub podnieść swoją dotychczasową znajomość.
To kurs odpowiedni dla wszystkich, którzy skończyli 16 lat.

Język ogólny obejmuje wiele zagadnień z życia codziennego, rozmaite sytuacje językowe i praktyczne zwroty przydatne w codziennym funkcjonowaniu.
Kursy standardowe w naszej szkole organizowane są na wszystkich poziomach zaawansowania i są ujęte w ramy czasowe – dokładnie wiesz ile trwa nauka na danym poziomie.

 

  • Każdy poziom dzieli się na dwie części – na kursie standardowym każda część realizowana jest przez 1 semestr akademicki (pół roku). Osiągnięcie całego poziomu na kursie standardowym to dwa semestry akademickie a więc rok nauki.
  • Kurs standardowy obejmuje 60 lekcji w semestrze. Każda lekcja trwa 45 minut, zajęcia odbywają się w blokach – raz w tygodniu 180 minut (4 lekcje).

Gdziekolwiek jesteś

Możesz wybrać kurs stacjonarny w naszej szkole lub kurs online, który możesz realizować z dowolnego miejsca. Wystarczy komputer ze stabilnym dostępem do Internetu.

Dwie pory dnia

Nasze kursy planowane są w godzinach porannych i wieczornych tak, by najlepiej sprostać oczekiwaniom i możliwościom czasowym naszych kursantów.

Komfortowe grupy

Dbając o komfort nauki, staramy się by zajęcia odbywały się w małych grupach, które zapewniają współpracę. Maksymalna ilość uczestników nigdy nie przekracza 12 osób.

Kurs standardowy czy intensywny?

Nauka dokładnie zaplanowana w czasie

Kursy języka niemieckiego prowadzimy w dwóch trybach – standardowym i intensywnym. Różnica między nimi polega na ilości i częstotliwości zajęć w semestrze, a tym samym na długości ogólnego czasu, jaki należy przeznaczyć na naukę języka niemieckiego, w zależności od tego, jaki cel językowy (poziom) chcesz osiągnąć.

Czas trwania nauki w trybie standardowym
Czas trwania nauki w trybie intensywnym

Sprawdź harmonogram i zapisz się na kurs

Zajęcia na kursach w Structurze odbywają się 6 dni w tygodniu. ​W zależności od rodzaju kursu, dokonując zapisu, możesz zdecydować się na grupę poranną lub popołudniową.

Poziom dopasowany do potrzeb

Nauka języka niemieckiego odbywa się na trzech głównych poziomach zaawansowania – A, B i C, a każdy z nich dodatkowo dzieli się na kolejne segmenty, dzięki czemu możesz rozpocząć naukę precyzyjnie dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości.

Zacznij we właściwym miejscu

Jeżeli nie jesteś w stanie samemu określić swojego poziomu znajomości języka niemieckiego, zapraszamy do wykonania bezpłatnego testu online, na podstawie którego zaproponujemy Ci możliwość dołączenia do odpowiedniej grupy.

Co wyróżnia kursy językowe w Structurze?

Doświadczona kadra lektorska

Nasi lektorzy to doświadczeni metodycy stale podnoszący swoje kwalifikacje, biorąc udział m.in. w szkoleniach organizowanych przez GOETHE-INSTITUT. Wieloletnie doświadczenie w pracy, pozwala im dotrzeć do każdego kursanta indywidualnie, nawet jeśli uczestniczy on w zajęciach grupowych.

Usystematyzowana metoda

Program realizowany w czasie naszych kursów odpowiada poziomom kształcenia określonym przez GOETHE-INSTITUT w taki sposób, by możliwie jak najbardziej precyzyjnie przygotować kursantów do zdania egzaminów potwierdzających znajomość języka.

Centrum Egzaminacyjne

Structura jest jedynym w województwie śląskim Centrum Egzaminacyjnym GOETHE-INSTITUT, uprawnionym do przeprowadzania egzaminów i wydawania certyfikatów Instytutu potwierdzających znajomość języka.