Structura

NIEMIECKI ZAAWANSOWANY

Z poziomu na poziom

Dokładnie wiemy czego i kiedy się nauczysz

Strona główna » NIEMIECKI ZAAWANSOWANY

Zakres zaawansowany

Poziom C1

Niemiecki na poziomie C1

Co będziesz umiał?
Osoba na poziomie C1 rozumie szeroki zakres trudniejszych i dłuższych tekstów, rozumie sens znaczenia tekstów skomplikowanych i wyrafinowanych. Skutecznie używa rozbudowanego słownictwa w życiu społecznym i zawodowym, w szkole i na studiach. Wypowiada się jasno i szczegółowo, z prawidłową konstrukcją zdania na skomplikowane tematy.

Co możesz zdać?

 • Goethe Zertifikat C1 – honorowany przez pracodawców na całym świecie. Otwiera drogę do niektórych uczelni w krajach niemiecko-języcznych.

Poziom C2

Niemiecki na poziomie C2

Co będziesz umiał?
Osoba na poziomie C2 rozumie bez trudu praktycznie wszystko co czyta i słyszy. Spontanicznie się wyraża, płynnie i dokładnie tłumaczy drobne różnice znaczeniowe przy bardziej skomplikowanych tematach.

Co moższ zdać?

 • Goethe Zertifikat C2 Großes Deutsches Sprachdiplom – jest dyplomem wysoko cenionym w życiu zawodowym jako świadectwo znakomitego opanowania języka niemieckiego. Dyplom na poziomie C2 zwalnia z egzaminu wstępnego z języka niemieckiego na niemieckich uczelniach.

Kurs intensywny czy standardowy?

Nauka dokładnie zaplanowana w czasie

Kursy języka niemieckiego prowadzimy w dwóch trybach – standardowym i intensywnym. Różnica między nimi polega na ilości i częstotliwości zajęć w semestrze, a tym samym na długości ogólnego czasu, jaki należy przeznaczyć na naukę języka niemieckiego, w zależności od tego, jaki cel językowy (poziom) chcesz osiągnąć.

Czas trwania nauki w trybie standardowym

Czas trwania nauki w trybie intensywnym

Język niemiecki jest uważany za jeden z głównych języków biznesowych na świecie obok angielskiego, hiszpańskiego i mandaryńskiego

czytaj dalej

Istnieje duże zapotrzebowanie na osoby biegle posługujące się językiem niemieckim, a posiadanie takich kompetencji jest cenną umiejętnością, ponieważ otwiera nowe możliwości na rynku pracy. Zachęcamy do skorzystania z oferty Szkoły Języka Niemieckiego Structura i podniesienia swoich umiejętności w zakresie języka niemieckiego

Niemiecki dla zaawansowanych. Niemiecki C1

C1, to piąty poziom znajomości języka obcego według Europejskiego System Opisu Kształcenia Językowego. Osoba posługująca się językiem na poziomie C1 nabyła ściśle określone umiejętności dotyczące mówienie, słuchania, czytania i pisania. Należą do nich:

 

 • umiejętność wypowiadania się spontanicznie i płynnie oraz zdolność znajdowania odpowiedniego sformułowania do określonej sytuacji
 • rozumienie szerokiego spektrum długich tekstów oraz odnajdywanie w nich ukrytych znaczeń wyrażonych pośrednio
 • sprawne i odpowiednie posługiwanie się regułami organizacji wypowiedzi, łącznikami oraz wskaźnikami zespolenia tekstu
 • swobodne posługiwanie się językiem we wszelkiego rodzaju kontaktach: społecznych, towarzyskich, oficjalnych, zawodowych i edukacyjnych
 • formułowanie jasnych i zbudowanych zgodnie ze wszystkimi regułami gramatycznymi wypowiedzi, które dotyczą złożonych problemów

 

Jeśli osiągnąłeś poziom znajomości języka niemieckiego na poziomie C1, mówisz już całkiem płynnie i nie masz problemu z ułożeniem nawet złożonych zdań. Możesz także swobodnie wyrażać własne poglądy podczas rozmów o zróżnicowanej tematyce.

Zaawansowany kurs niemieckiego. Niemiecki C2.

Poziom C2 to szósty (ostatni) poziom znajomości języka według skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Każdy człowiek, który posługuje się językiem niemieckim na tym poziomie, ma konkretne umiejętności dotyczące mówienie, słuchania, czytania i pisania. Obejmują one:

 

 • rozumienie praktycznie wszystkiego co się przeczyta lub usłyszy
 • umiejętność czytania niemieckiej literatury w oryginale
 • zdolność streszczenia informacji pochodzących z innych (pisanych lub mówionych) źródeł w sposób spójny oraz dokładne odtworzenie zawartych w nich wyrażeń i tez
 • wyrażanie własnych myśli płynnie, precyzyjnie i spontanicznie oraz wychwytywanie subtelnych niuansów i różnic nawet w bardzo złożonych wypowiedziach

 

Poziom C2 w zakresie znajomości języka niemieckiego oznacza, że osiągnąłeś praktycznie taki sam stopień, co native speakerzy, a niemieckim posługujesz się tak dobrze, jakby był on również Twoim językiem ojczystym. 

Poziom C2 to pełna znajomość języka niemieckiego. W Structurze, począwszy od poziomu zerowej znajomości języka, osiągniecie poziomu C1, możliwe jest w ciągu 6 lat w trybie standardowym, a w trybie intensywnym w ciągu 3 lat. Do osiągnięcia poziomu C2 potrzebny będzie dodatkowy rok nauki.

 

Zaawansowany kurs niemieckiego — kursy w szkole językowej Structura

Jeżeli wybierzesz kurs języka niemieckiego na poziomie C1 lub C2, to masz kilka możliwości do wyboru. Poniżej opisaliśmy warianty kursów, jakie są dostępne w Structura.

Niemiecki C1 i niemiecki C2 – Kursy standardowe

Przed zapisaniem się na wybrany kurs, zachęcamy wszystkich do wypełnienia poziomującego testu online. Dzięki niemu dowiesz się, w którym miejscu jesteś i jaki poziom jest odpowiedni dla Ciebie. 

Program kursów opiera się na naszym wieloletnim doświadczeniu w nauczaniu języka niemieckiego i obejmuje zagadnienia związane ze wszystkimi aspektami życia. Wybierając nasze kursy, dokładnie wiesz, ile trwa nauka. Kurs standardowy na poziomie C1 podzieliliśmy na dwie części. Realizacja każdej z nich trwa jeden semestr (jesienny i wiosenny). W każdym semestrze realizujemy 60 godzin lekcyjnych (45 min każda). Zajęcia odbywają się blokowo po 4 lekcje, czyli 180 minut na każde spotkanie. Możesz wybierać między zajęciami odbywającymi się w trybie stacjonarnym lub online. 

Zajęcia stacjonarne odbywają się w szkole Structura. Zajęcia online możesz realizować z dowolnego miejsca. Będziesz potrzebował tylko odpowiedniego, stabilnego łącza internetowego oraz sprzętu elektronicznego. Niemiecki zaawansowany online adresowany jest do mieszkańców Poznania, Krakowa, Warszawy, Gdańska, Szczecina oraz innych miejscowości w dowolnym regionie Polski. 

Godziny kursu można bez problemu dopasować do swojego trybu życia. Zajęcia odbywają się w godzinach porannych (08:00-11:15 i 09:00-12:15) oraz wieczornych (17:15-20:30). Na naszych kursach dbamy nie tylko o aspekt merytoryczny, ale również o samopoczucie kursantów. Zajęcia odbywają się w komfortowych warunkach i małych grupach, które liczą maksymalnie 12 osób. Aktualną cenę kursów na poziomach C1 i C2 znajdziesz w naszym cenniku. Dla uczniów kontynuujących naukę w naszej szkole przygotowaliśmy rabaty. Współpracujemy również z bankiem, więc płatności za kurs możesz dokonać w korzystnych dla siebie ratach (proponujemy od 3 do 60 rat).

Zaawansowany kurs niemieckiego. Kurs intensywny C1

Dla osób, które dysponują większą ilością czasu i chcą opanować niemiecki na poziomie zaawansowanym (C1) w szybszym tempie, przygotowaliśmy pakiet kursów intensywnych. Realizujemy na nich taką samą porcję materiału jak na kursach standardowych, ale w krótszym czasie. Rok nauki w semestr? Z nami jest to możliwe. Nasze ekspresowe kursy dedykujemy osobom, które nie są w stanie poświęcić dłuższego czasu na regularną naukę. Nasze kursy mają ściśle określone ramy czasowe, więc dokładnie wiesz, kiedy rozpoczynasz i kończysz kurs. 

W trybie intensywnym realizujemy kurs na poziomie C1. Nauka na poziomie C2 możliwa jest tylko w formie standardowej. Kurs intensywny na poziomie C1 to 120 godzin lekcyjnych w semestrze (45 min każda). Zajęcia odbywają się w blokach trwających 180 minut (4 godziny lekcyjne) dwa razy w tygodniu w trybie stacjonarnym lub online. Proponujemy dwie pory odbywania się kursu. Godziny poranne (08:00-11:15 i 09:00-12:15) oraz wieczorne (17:15-20:30). 

Kończąc kurs intensywny na określonym poziomie, możesz kontynuować naukę w trybie standardowym. Aktualne ceny naszego kursu intensywnego na poziomie C1 znajdziesz w naszym cenniku. Podobnie jak w przypadku kursów standardowych kursantom kontynuujących naukę w naszej szkole oferujemy korzystne rabaty. Za kurs intensywny również możesz zapłacić w formie ratalnej.

Niemiecki zaawansowany. Kursy wakacyjne

Jeżeli chcesz wykorzystać lato i więcej wolnego czasu do podniesienia swoich kompetencji językowych, to wybierz jeden z naszych kursów wakacyjnych.

Kurs Super Intensiv — poziom C1 w 10 tygodni

Jeżeli jesteś gotów na intensywną pracę i opanowanie zakresu całego materiału z jednego poziomu w 10 tygodni, to wybierz nasz super intensywny kurs języka niemieckiego. Na kurs składa się 120 godzin lekcyjnych, a zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy i piątki). Zajęcia prowadzimy w godzinach porannych (08:00-11:15) lub popołudniowych (17:15-20:30). Kurs odbywa się w formie online za pośrednictwem wygodnej w obsłudze platformy. Dla kursantów korzystających już z naszych kursów i kontynuujących naukę przygotowaliśmy rabaty, a aktualną cenę kursu znajdziesz w naszym cenniku.

Niemiecki dla zaawansowanych. Wakacyjne kursy konwersacyjne

Nasz wakacyjny kurs konwersacyjny rozpoczyna się w lipcu i trwa do początku października. Jest idealny dla osób, które chcą podtrzymać kontakt z językiem, poprawić płynność mówienia, umiejętność przelewania myśli na spontaniczną mowę oraz chcą poszerzyć słownictwo. Kurs konwersacyjny nie ma sztywnych ram programowych. Pretekstem do dyskusji może być na przykład ostatni odcinek ulubionego serialu, artykuł w czasopiśmie etc. Lektor jest moderatorem dyskusji oraz osobą, która kontroluje poprawność językową wypowiedzi. Wakacyjny kurs konwersacyjny to 30 godzin lekcyjnych (po 45 min każda). Zajęcia odbywają się w czwartki w godzinach wieczornych (17:15-18:45 i 19:00-20:30). 

Zaawansowany kurs niemieckiego. Trening Intensiv — przygotowanie do egzaminu Goethe-Zertifikat C1

Nasz wakacyjny, intensywny kurs nie tylko rozwija umiejętności językowe w szerokim zakresie, ale dodatkowo umożliwia przystąpienie do egzaminu Goethe-Institut na poziomie C1. Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły kurs C1 w trybie standardowym lub intensywnym, a ten kurs traktują jako uzupełnienie. Intensywny trening do egzaminu to 60 godzin nauki. Zajęcia odbywają się we wtorki i soboty. Celem kursu jest powtórzenie materiału, uzupełnienie braków oraz poznanie technik egzaminacyjnych. Dużym atutem kursu jest egzamin próbny na jego zakończenie. Zajęcia prowadzone są w trybie online, a aktualną cenę kursu znajdziesz w naszym cenniku.

Niemiecki C1. Kursy treningowe do egzaminu Goethe-Zertifikat C1

Naszym obecnym lub przyszłym kursantom proponujemy też kursy treningowe do egzaminu Goethe-Zertifikat C1. Ich celem jest przede wszystkim konwersja wiedzy uzyskanej na poziomie C1 na techniki egzaminacyjne.  Kursanci poznają strukturę egzaminu Goethe-Institut i uczą się, w jaki sposób rozwiązywać konkretne typy zadań egzaminacyjnych. Egzaminator prowadzący kurs diagnozuje ewentualne braki językowe kursantów pod kątem egzaminu na poziomie C1. Priorytetowym celem jest uzyskanie wysokiego wyniku na egzaminie.

Podobnie jak w przypadku naszych pozostałych kursów tu też najważniejsza jest dla nas jakość i aspekt merytoryczny. Zajęcia prowadzone są przez egzaminatorów Goethe-Institut. 

Kursy treningowe są dedykowane osobom, które mają już opanowany materiał z poziomu C1 i chcą przystąpić do egzaminu Goethe-Zertifikat C1.

Goethe-Zertifikat C1 to ceniony na całym świecie certyfikat potwierdzający płynną znajomość języka niemieckiego. Nasz kurs treningowy to 60 godzin lekcyjnych w semestrze (po 45 min każda). Zajęcia odbywają się blokach trwających 180 minut (4 godziny lekcyjne) raz w tygodniu. Zajęcia odbywają się online w godzinach porannych (9.00-12:15) lub wieczornych (17:15-20:30). Aktualną cenę kursu znajdziesz w naszym cenniku. Podobnie jak w przypadku innych kursów osobom, które kontynuują naukę u nas, proponujemy atrakcyjne rabaty.