Structura

EGZAMINY GOETHE-INSTITUT

Zdobądź
certyfikat
GOETHE-
INSTITUT

Najwyższej jakości potwierdzenie znajomości
​języka niemieckiego honorowane na całym świecie!

Strona główna » EGZAMINY GOETHE-INSTITUT

Centrum Egzaminacyjne
​GOETHE-INSTITUT

Structura, jako jedyny ośrodek edukacyjny na Śląsku, posiada uprawnienia do przeprowadzania egzaminów i wydawania certyfikatów GOETHE-INSTITUT potwierdzających stopień znajomości języka niemieckiego. Certyfikaty są honorowane na całym świecie.

Część kadry lektorskiej naszej szkoły to przeszkoleni egzaminatorzy GOETHE-INSTITUT.

Dlaczego warto zdobyć certyfikat ​GOETHE-INSTITUT?

Certyfikat znajomości języka niemieckiego

 • otwiera perspektywy otrzymania ciekawej pracy
 • podnosi wartość CV w oczach pracodawcy jako potwierdzenie dodatkowych kwalifikacji
 • pozwala osiągać lepsze wyniki w nauce języka, gdy przyświeca jej konkretny cel

Dlaczego warto zdobyć certyfikat GOETHE-INSTITUT

 • ponieważ odpowiada on kryteriom Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego
 • wpisuje się w międzynarodowe standardy
 • zapewnia gwarancję jakości będąc członkiem ALTE “Association of Language Testers in Europe”

Harmonogram egzaminów 2024

SESJA WIOSENNA

SESJA LETNIA

SESJA WAKACYJNA

SESJA JESIENNA

Zapisy

15.01.2024 - 24.03.2024

15.04.2024 - 9.06.2024

01.07.2024 - 18.08.2024

15.09.2024-17.11.2024

Egzamin pisemny

6/7.04.2024                                  

22/23.06.2024                             

31.08/01.09.2024                    

30.11/01.12.2024

Egzamin ustny

20.04.2024

06.07.2024

14.09.2024

14.12.2024

 • Sesje egzaminacyjne organizujemy dla min. 3 kandydatów do danego egzaminu.
 • Egzaminy pisemne organizowane są w soboty a w przypadku bardzo dużego zainteresowania także w niedziele. Uczestnicy egzaminu nie mają możliwości wyboru dnia egzaminu.

Cennik egzaminów

Cena egzaminu (4 moduły)

Cena egzaminu (1 moduł)

Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1

Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1*

390 PLN

220 PLN

-

Goethe-Zertifikat A2

Goethe-Zertifikat A2: Fit in Deutsch*

420 PLN

240 PLN

-

Goethe-Zertifikat B1 

​Goethe-Zertifikat B1 für Jugendliche*

650 PLN / 600 PLN**

230 PLN

Goethe-Zertifikat B2

​Goethe-Zertifikat B2 für Jugendliche *

740 PLN / 690 PLN**

240 PLN

Goethe-Zertifikat C1 ​

830 PLN / 780 PLN**

280 PLN

Goethe-Zertifikat C2: GDS

990 PLN / 940 PLN**

390 PLN

Ceny obejmują szkolenie “Prezentacja egzaminu” oraz opłatę egzaminacyjną. * Egzaminy dla młodzieży do 16 roku życia. ** Cena dla uczestników kursów Structura, obejmujących co najmniej 30 lekcji.

Chcesz poznać techniki zdawania egzaminów?
Zapisz się na kurs treningowy!

Kursy te przygotowane są dla absolwentów ostatnich semestrów danych poziomów tzn., że zapisując się przykładowo na kurs treningowy przygotowujący do zdania egzaminu na poziomie B2, musisz mieć poziom B2 już opanowany.

W czasie zajęć uzupełniamy braki językowe na danym poziomie oraz uczymy się przekładać opanowane zagadnienia na zadania egzaminacyjne, zwracamy uwagę na charakterystykę zadań testowych i rozwiązujemy testy próbne. 

Kursy treningowe w trybie standardowym rozpoczynają się jesienią i wiosną, a w trybie intensywnym organizowane są w czasie wakacji letnich.

Egzaminy ze znajomości języka niemieckiego

Jeżeli chcesz podnieść swoje kompetencje zawodowe bądź też marzysz o rozpoczęciu studiów w krajach niemieckojęzycznych, warto zdobyć dokument potwierdzający nasze umiejętności językowe.

czytaj dalej

Certyfikat języka niemieckiego – w jaki sposób go zdobyć?

Niewątpliwie pracodawca lub też rektor uczelni będzie przychylniej do nas nastawiony, jeżeli okażemy prestiżowy, międzynarodowy certyfikat, który potwierdza naszą znajomość języka obcego. Dzięki temu będziemy przede wszystkim wiarygodni. 

Kiedy zyskasz już certyfikat językowy – niemiecki, potencjalny pracodawca z pewnością spojrzy na Ciebie jak na wartościowego kandydata, który z pewnością sprosta jego wymaganiom. Co więcej, potwierdzenie ukończenia egzaminu z języka niemieckiego otwiera przed nami wiele drzwi także tych na polskim rynku pracy. 

Nieważne, czy mieszkasz w Krakowie, Szczecinie, Gdańsku, Warszawie czy w Poznaniu, certyfikat języka niemieckiego otwiera przed Tobą ogromne możliwości! Obecnie wiele firm poszukuje pracowników o wysokich kwalifikacjach i dobrej znajomości języków obcych. Zagraniczni przedsiębiorcy otwierają także filię swoich firm na terenie Polski. Nieustannie poszukują oni nowych pracowników, którzy mogliby być niejako pośrednikami pomiędzy oddziałem zamiejscowym a główną siedzibą organizacji. Często stawiają więc na młode osoby, które nie posiadają jeszcze szerokiego doświadczenia, ale sprawnie posługują się językami obcymi. 

Jeżeli zastanawiasz się, jaki certyfikat języka niemieckiego wybrać, podpowiadamy – certyfikat, który jest honorowany na całym świecie jest wydawany przez Goethe-Institut. Szkoła Języka Niemieckiego Structura jest jedynym ośrodkiem edukacyjnym na Śląsku, który posiada niezbędne uprawnienia, a także ma możliwość przeprowadzania egzaminów językowych, których pozytywne zaliczenie skutkuje zdobyciem certyfikatu Goethe-Institut. Egzamin ten potwierdza znajomość języka niemieckiego na wszystkich poziomach — od A1 do C2. Co więcej, większość lektorów, którzy współpracują od lat ze szkołą Structura,  jest uprawnionymi egzaminatorami do przeprowadzania egzaminu z niemieckiego właśnie pod kątem uzyskania tego certyfikatu. Dzięki temu, po ukończeniu naszego kursu, możesz przystąpić do egzaminu i uzyskać certyfikat z niemieckiego, który będzie respektowany przez wszystkie firmy międzynarodowe. Jak widzisz, wszystko jest w Twoich rękach! To Ty decydujesz czy chcesz zawalczyć o swoją przyszłość i przystąpić do kursu języka obcego, który zakończy się uzyskaniem certyfikatu języka niemieckiego. 

Specjaliści, którzy przygotowują uczestników kursów językowych w Structurze są otwarci na pomoc wszystkim osobom, które chciałyby stanąć przed takim wyzwaniem. Jedyne, czego oczekujemy od naszych uczniów to motywacja i pozytywne nastawienie. Nasi lektorzy pokażą Ci, w jaki sposób ćwiczyć swoją systematyczność oraz w jaki sposób pokochać język niemiecki. 

Nawet jeżeli dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z tym językiem, to nie masz się o co martwić. Nasi kursanci pracują w niewielkich grupach, w których jest maksymalnie 12 uczestników. Dzięki temu każdy uczeń jest traktowany indywidualnie, ale zyskuje także możliwość brania udziału w ciekawych dyskusjach, panelach, a także wymieniać się swoimi spostrzeżeniami. Dzięki temu łatwo jest przełamać barierę językową, a w rezultacie – zakończyć kurs, wybierając egzamin z niemieckiego w tej szkole.

Egzaminy językowe – niemiecki nie jest taki straszny!

Dlaczego warto przystąpić do egzaminu i zdobyć certyfikat? Ponieważ Goethe-Institut cieszy się doskonałą renomą. Dzięki uzyskaniu odpowiednich dokumentów, które potwierdzają znajomość językową, możesz bardzo dużo zyskać. Przede wszystkim:

 • Poszerzasz swoje perspektywy zawodowe i możliwości uzyskania ciekawej oraz dobrze płatnej pracy na rynku krajowym i międzynarodowym;
 • Twoje CV jest bogatsze o kwalifikacje, których nie ma każdy – zwiększasz więc swoją konkurencyjność;
 • Masz większą motywację do nauki języka obcego, jeżeli postawisz sobie za cel zdanie egzaminu językowego i zdobycie certyfikatu;
 • Uzyskując certyfikat z niemieckiego Goethe-Institut, spełniasz kryteria Europejskiego Systemy Opisu Kształcenia Językowego;
 • Możesz rozpocząć studia na uczelni niemieckojęzycznej.

Ponadto Goethe-Institut jest członkiem ALTE „Association od Language Testers in Europe”, co świadczy o jego wysokiej jakości. Jak widzisz, zalet zdania egzaminu z języka obcego jest bardzo wiele. Warto więc zdobyć renomowany certyfikat językowy. Niemiecki jest bowiem trzecim z najpopularniejszych języków, którymi posługują się Europejczycy! Oznacza to, że nie tylko w Niemczech ludzie komunikują się przy pomocy tego języka. Jest on uznany za oficjalny także w innych państwach, takich jak: Austria, Szwajcaria, Luksemburg, Liechtenstein oraz część Belgii. Otrzymując certyfikat z niemieckiego, możesz nie tylko osiągnąć sukces zawodowy i uzyskać dobrze płatne zatrudnienie, ale także wzmocnić swoje kompetencje i nieustannie się rozwijać. 

Żyjemy w czasach, które cechuje niezwykła dynamika zmiany miejsc pracy. Na rynku nieustannie pojawiają się nowe, konkurencyjne propozycje zatrudnienia z lepszymi warunkami płacowymi. Znajomość języków jest niezwykle ważna, ponieważ może ułatwić Ci drogę w osiągnięciu wymarzonej kariery. Posiadając odpowiedni i wiarygodny certyfikat z języka niemieckiego, dla wielu pracodawców jesteś pożądanym pracownikiem. Certyfikat z języka niemieckiego Goethe-Institut jest honorowany na całym świecie. Celem tej instytucji jest nie tylko propagowanie języka niemieckiego, ale także niemieckiej kultury. Dzięki niemu możesz zdać egzaminy językowe, a niemiecki na wysokim poziomie będzie gwarancją Twoich sukcesów. Są one przeprowadzane na każdym poziomie zaawansowania, poczynając od A1, kończąc na C2. W trakcie egzaminu nasi eksperci ocenią Twoje umiejętności na czterech płaszczyznach: słuchaniu ze zrozumienie, czytaniu, mówieniu oraz pisaniu. 

Egzaminy językowe z języka niemieckiego – jak wyglądają?

Aby otrzymać certyfikat z języka niemieckiego, musisz zdać egzamin. W przypadku podejścia do egzaminu na poziomie językowym B1, B2 oraz C2, będzie on przeprowadzany modułowo. Co to dla Ciebie oznacza? Warunkiem otrzymania certyfikatu z niemieckiego jest przystąpienie do wszystkich modułów i otrzymanie za każdy z nich odpowiedniej ilości punktów. Nie musisz jednak zdawać wszystkich czterech modułów za jednym zamachem. Możesz wybrać dla siebie odpowiednią formą ich zdania. Dozwolone jest na przykład zapisanie się na poszczególne moduły osobno! Jest to szczególnie ułatwienie dla osób, które słabo radzą sobie w sytuacjach stresowych i wolą po każdej części nieco ochłonąć, by móc dać z siebie wszystko podczas kolejnej części egzaminu. Jeżeli jednak zdecydujesz się podejść do wszystkich modułów naraz, a podwinie Ci się noga i zdasz tylko część z nich, nie musisz się przejmować. Z modułu, który zdałeś, otrzymasz certyfikat, natomiast kolejne z nich możesz powtórzyć w innym terminie. Jest to więc naprawdę dogodna forma dla każdego. Jest to szczególnie satysfakcjonujące dlatego, że zaliczając poszczególne części, nie musisz ich już powtarzać, a jedynie uzupełnić egzamin o materiał, z którego otrzymałeś niewystarczającą ilość punktów. Nieco inne zasady dotyczą egzaminów z języka niemieckiego na poziomach A1, A2 i C2. Nie są one modułowe. Co to oznacza? Abyś mógł otrzymać certyfikat językowy z niemieckiego, musisz zdać wszystkie części egzaminu za jednym razem. Musisz więc otrzymać pozytywny wynik zarówno z mówienia, jak i pisania, słuchania oraz czytania.

Różne certyfikaty, jeden język niemiecki – czyli dlaczego warto wybrać właśnie ten rekomendowany przez Instytut Goethego

Wyszukując treści w internecie, możemy natknąć się na różne certyfikaty z języka niemieckiego. Skąd więc pewność, że ten, który chcemy zdobyć, jest najlepszy na rynku? Język niemiecki jest ojczystym językiem, w jakim porozumiewa się około 130 milionów ludzi na całym świecie. Z uwagi na jego popularność, jak grzyby po deszczu wyrastają na rynku firmy, które proponują ukończenie kursów pod ich okiem oraz gwarantują uzyskanie certyfikatów. Niemiecki to także język, który wskazuje aż około 80 milionów osób na świecie jako dodatkowy i używany przez nich na co dzień lub w celach zawodowych. Jak więc widzisz, warto zaufać renomowanej instytucji, która specjalizuje się w przeprowadzaniu profesjonalnych egzaminów, potwierdzających nasze kompetencje w tym zakresie. 

W przypadku Goethe-Institut masz pewność, że zdobyty certyfikat zostanie uznany przez pracodawców na całym świecie. Z racji tego, że wiele przedsiębiorców wciąż poszukuje pracowników, którzy sprawnie poruszają się nie tylko językiem niemieckim, ale i Polskim, jest to więc doskonały pomysł na rozwój naszej kariery. Wiele firm otwiera bowiem swoje ośrodki zamiejscowe w naszym kraju, poszukując w ten sposób pośredników między ich biurami. 

Wybierając sprawdzone certyfikaty, niemiecki, który prezentujesz, będzie zawsze na wysokim poziomie, a jednocześnie będzie on ważnym punktem Twojego CV. Również w przypadku zamiarów przeprowadzenia się do Niemiec, będzie Ci o wiele łatwiej, jeżeli ukończysz renomowanej klasy egzaminy językowe. Otrzymując certyfikat Instytutu Goethego, możesz także startować w rekrutacji na uczelnie wyższe na całym świecie. Jak już wcześniej wspomnieliśmy Goethe-Institut jest członkiem ALTE, czyli stowarzyszenia zrzeszającego twórców egzaminów językowych w Europie. Oznacza to, że jest popierany przez organizację, która ma na celu promowanie właściwych umiejętności językowych. Możesz mieć więc pewność, że podchodząc do tego egzaminu, zostaniesz sprawiedliwie oceniony przez najwyższej klasy ekspertów. 

 Wysokość wymaganej do poniesienia opłaty jest uzależniona od poziomu zaawansowania. Testy, które dotyczą niższych poziomów, zaczynają się od 190 zł, natomiast, aby uzyskać certyfikat Goethe-Institut na poziomie C2, będziesz musiał zapłacić 910 zł. Szkoła Języka Niemieckiego Structura, jako jedyna instytucja w woj. śląskim posiada uprawnienia, które pozwalają na przeprowadzenie tego typu egzaminów językowych. 

 

Zapisy na egzamin językowy odbywają się w formie online. Jest to wygodne, ponieważ nie musisz specjalnie przyjeżdżać do szkoły językowej, by mieć pewność, że zostaniesz wpisany na listę egzaminowanych. Sesje egzaminacyjne odbywają się trzy razy w roku, na wiosnę, w lecie i pod koniec roku. Structura wychodzi także naprzeciw osobom, które mają problem z dojazdem – istnieje możliwość zdawania egzaminu ustnego w tym samym dniu, w którym odbywa się także egzamin pisemny! Sesje egzaminacyjne odbywają się z reguły w soboty, jednakże w przypadku zwiększonego zainteresowania, są wyznaczane dodatkowe terminy, które obejmują niedziele.

Uwaga, co najważniejsze! W szkole językowej Structura istnieje także możliwość zapisania się na kurs treningowy, który przygotowuje do zdania egzaminu Goethe-Institut na poziomach B2 i C1! 

Siedziba szkoły znajduje się w samym sercu województwa śląskiego – w Katowicach. Nasze kursy odbywają się również w trybie online. Dzięki temu niezależnie od tego, w której części kraju mieszkasz, możesz ukończyć kurs i przystąpić do egzaminu z języka niemieckiego. Szczecin, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk i Warszawa to tylko kilka przykładów miast, w których możesz swobodnie i skutecznie uczyć się niemieckiego bez wychodzenia z domu. Structura to szkoła o zasięgu ogólnopolskim, otwarta dla każdego, kto chce uzyskać certyfikat językowy niemiecki!