Structura

KURSY INTENSYWNE

Intensywne
kursy
niemieckiego

Rok nauki w semestr przy pełnej realizacji
programu obowiązującego na danym poziomie.
Strona główna » KURSY INTENSYWNE

Od A1 do C1 w ekspresowym tempie

Specyfikacja kursu intensywnego

Kursy intensywne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkim podniesieniu swoich kwalifikacji językowych lub osób, które z przyczyn organizacyjnych nie są w stanie poświęcić dłuższego czasu na regularną naukę.

W ciągu jednego semestru kursu intensywnego opanujesz cały materiał na poziomach od A1 do C1.

Kursy intensywne w naszej szkole organizowane są na poziomach od A1 do C1 i są ujęte w ramy czasowe – dokładnie wiesz ile trwa nauka na danym poziomie.

  • Kurs intensywny odbywa się na 6 poziomach nauczania: A1, A2, B1, B1+, B2, C1. Ze względu na specyfikę kurs C2 realizowany jest wyłącznie w trybie standardowym.
  • Kurs intensywny obejmuje 120 lekcji w semestrze. Każda lekcja trwa 45 minut, zajęcia odbywają się w blokach – dwa razy w tygodniu po 180 minut (4 lekcje) jesienią i wiosną oraz trzy razy w tygodniu w wakacje.

Po kursie intensywnym istnieje możliwość kontynuacji nauki na kursach standardowych (i odwrotnie). Dzięki temu możesz dostosować szybkość nauki do indywidualnych potrzeb.

Gdziekolwiek jesteś

Możesz wybrać kurs stacjonarny w naszej szkole lub kurs online, który możesz realizować z dowolnego miejsca. Wystarczy komputer ze stabilnym dostępem do Internetu.

Dwie pory dnia

Nasze kursy planowane są w godzinach porannych i wieczornych tak, by najlepiej sprostać oczekiwaniom i możliwościom czasowym naszych kursantów.

Komfortowe grupy

Dbając o komfort nauki, staramy się by zajęcia odbywały się w małych grupach, które zapewniają współpracę. Maksymalna ilość uczestników nigdy nie przekracza 12 osób.

Kurs intensywny czy standardowy?

Nauka dokładnie zaplanowana w czasie

Kursy języka niemieckiego prowadzimy w dwóch trybach – standardowym i intensywnym. Różnica między nimi polega na ilości i częstotliwości zajęć w semestrze, a tym samym na długości ogólnego czasu, jaki należy przeznaczyć na naukę języka niemieckiego, w zależności od tego, jaki cel językowy (poziom) chcesz osiągnąć.

Czas trwania nauki w trybie standardowym

Czas trwania nauki w trybie intensywnym

Sprawdź harmonogram i zapisz się na kurs

​Zajęcia na kursach w Structurze odbywają się 6 dni w tygodniu.
​W zależności od rodzaju kursu, dokonując zapisu, możesz zdecydować się na grupę poranną lub popołudniową.

Poziom dopasowany do potrzeb

Nauka języka niemieckiego odbywa się na trzech głównych poziomach zaawansowania – A, B i C, a każdy z nich dodatkowo dzieli się na kolejne segmenty, dzięki czemu możesz rozpocząć naukę precyzyjnie dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości.

Zacznij we właściwym miejscu

Jeżeli nie jesteś w stanie samemu określić swojego poziomu znajomości języka niemieckiego, zapraszamy do wykonania bezpłatnego testu online, na podstawie którego zaproponujemy Ci możliwość dołączenia do odpowiedniej grupy.

Co wyróżnia kursy językowe w Structurze?

Doświadczona kadra lektorska

Nasi lektorzy to doświadczeni metodycy stale podnoszący swoje kwalifikacje, biorąc udział m.in. w szkoleniach organizowanych przez GOETHE-INSTITUT. Wieloletnie doświadczenie w pracy, pozwala im dotrzeć do każdego kursanta indywidualnie, nawet jeśli uczestniczy on w zajęciach grupowych.

Usystematyzowana metoda

Program realizowany w czasie naszych kursów odpowiada poziomom kształcenia określonym przez GOETHE-INSTITUT w taki sposób, by możliwie jak najbardziej precyzyjnie przygotować kursantów do zdania egzaminów potwierdzających znajomość języka.

Centrum Egzaminacyjne

Structura jest jedynym w województwie śląskim Centrum Egzaminacyjnym GOETHE-INSTITUT, uprawnionym do przeprowadzania egzaminów i wydawania certyfikatów Instytutu potwierdzających znajomość języka.

Kursy intensywne języka niemieckiego – czym są?

Jest to przyspieszony kurs, dzięki któremu w krótszym czasie przejdziesz nawet od podstawowego poziomu znajomości języka aż do poziomu C1. W ciągu jednego semestru uzyskasz taką wiedzę i umiejętności językowe, jak podczas roku nauki na kursie standardowym.

czytaj dalej

Intensywny kurs języka niemieckiego w Katowicach

Jeżeli chcesz w szybki i efektywny sposób osiągnąć rewelacyjne rezultaty w nauce języka niemieckiego, to nasz intensywny kurs języka niemieckiego jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nasza szkoła Structura posiada bogatą tradycję. Nasi lektorzy to eksperci w swojej dziedzinie. Większość naszej kadry to egzaminatorzy Goethe-Institut – najbardziej prestiżowej jednostki potwierdzającej umiejętności języka niemieckiego na świecie. To najlepsze potwierdzenie profesjonalizmu i kompetencji pracującego w Structurze zespołu.

Intensywny kurs niemieckiego jest przede wszystkim skierowany do osób, które chcą w krótkim czasie opanować określony poziom języka. Planujesz w niedalekiej przyszłości wyjazd do Niemiec np. w celach zarobkowych? A może Twoja firma właśnie otwiera się na rynek zagraniczny i chce pozyskać nowych kontrahentów wśród naszych zachodnich sąsiadów? Intensywny kurs niemieckiego zapewni Ci możliwość szybkiej i skutecznej nauki języka. 

Z przyjemnością pomożemy Ci osiągnąć niebywałe efekty, z których będziesz zadowolony. Szkoła Języka Niemieckiego Structura, to wyspecjalizowany ośrodek, który skupia całą swoją uwagę na podnoszeniu kwalifikacji właśnie z języka niemieckiego. Jesteśmy jedną z nielicznych placówek w całej Polsce, która naucza niemieckiego na wszystkim poziomach — aż do poziomu zaawansowanego C2. Już od ponad 25 lat zajmujemy się głównie tym, co kochamy – współpracą z ludźmi, który chcieliby rozpocząć swoją przygodę z językiem niemieckim lub też osobami, które pragną pogłębić swoje umiejętności. To świadczy o najwyższej jakości naszych usług. 

Intensywny kurs niemieckiego we Wrocławiu

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, postanowiliśmy wzbogacić naszą ofertę intensywnych kursów językowych o kursy prowadzone w trybie online. Dzięki temu, mieszkańcy innych regionów naszego kraju również mogą uczestniczyć w organizowanych przez nas zajęciach. Należy nadmienić, że niezależnie od tego, na jaki tryb nauczania się zdecydujesz – stacjonarny czy online – w naszej placówce wszystkie zajęcia są prowadzone przez ekspertów, którzy cechują się najwyższym poziomem kształcenia. Intensywny kurs języka niemieckiego online daje Ci możliwość nauki w dowolnym miejscu. Wystarczy, że posiadasz dobre łącze internetowe!

W Structurze stawiamy na sprawdzone metody kształcenia, dzięki którym nauka przychodzi kursantom łatwo i przyjemnie. Dbamy o to, aby zajęcia odbywały się w małych grupach, które liczą maksymalnie 12 osób. To pozwala nam zachować indywidualne podejście do każdego kursanta.  Jeżeli więc szukasz szkoły językowej, która może pochwalić się wysoką efektywnością w zakresie nauki języka niemieckiego, a zamieszkujesz we Wrocławiu lub w jego okolicach, postaw na bogate doświadczenie naszej Szkoły Structura. Nawet jeśli w tym momencie znasz zaledwie kilka podstawowych słów po niemiecku, już po trzech latach intensywnego kursu w Structurze osiągniesz zaawansowany poziom C2. Dostarczymy Ci wszelkich niezbędnych materiałów, by nauka języka była jeszcze bardziej przyjemna, a zarazem skuteczna.

Poznań – intensywny kurs języka niemieckiego, czyli zdobądź poziom C1 w prosty i szybki sposób

Mieszkasz w Poznaniu lub w innym mieście w Wielkopolsce? Mieszkańcy tego rejonu również mogą zapisać się na intensywny kurs języka niemieckiego w Structurze! Staramy się spełniać wszystkie oczekiwania naszych uczniów, a ostatnie lata sprawiły, że wiemy, iż dużo osób chce postawić na samorozwój. Niektórzy mieli duży problem z poszukiwaniem dobrze płatnej pracy i w tym celu starali się nauczyć języków obcych na własną rękę, z różnym tego rezultatem. 

A co w sytuacji, jeżeli nagle stanie przed Tobą wielka szansa osiągnięcia kariery w Niemczech lub też w niemieckiej firmie, a Ty nie znasz języka? Nie przejmuj się, już teraz możesz zapisać się na nasz specjalnie przygotowany, intensywny kurs niemieckiego w Poznaniu, który w sposób szczegółowy pomoże Ci w krótkim czasie osiągnąć wspaniałe rezultaty i postępy w nauce. Pamiętaj, warto postawić na swoją przyszłość, ponieważ tylko ciężką pracą będziemy mogli osiągnąć w życiu jak najwięcej.

Rozpocznij intensywny kurs niemieckiego w stolicy małopolski – Krakowie

Jeżeli nasza oferta Cię zaciekawiła, a zamieszkujesz w województwie małopolskim, dla Ciebie również mamy radosną i motywującą informację – z kursów przygotowanych przez naszą Szkołę Języka Niemieckiego Structura możesz skorzystać również w Krakowie, czyli w sercu Małopolski. Wszyscy dobrze wiedzą, że w tym mieście otwiera swoją siedzibę coraz więcej przedsiębiorstw o charakterze międzynarodowym, którzy poszukują pracowników sprawnie posługujących się różnymi językami obcymi. 

Podkreślamy, że język niemiecki jest trzecim pod względem popularności językiem w Unii Europejskiej, a w Polsce mieści się wiele z niemieckojęzycznych firm, które wciąż prowadzą nabory na dobrze płatne stanowiska. Poszukują oni zazwyczaj specjalistów, a jedynym dodatkowym wymogiem, któremu nie wszyscy kandydaci mogą sprostać, jest komunikatywne władanie językiem niemieckim! Po ukończeniu naszego intensywnego kursu języka niemieckiego w łatwy sposób zwiększasz swoje kompetencje, a także poprawiasz swoją pozycję rynkową.

Warszawa – intensywny kurs języka niemieckiego w stolicy Polski

Mieszkasz w stolicy naszego kraju? Nasz intensywny kurs języka niemieckiego online jest dostępny również w Warszawie! Dbamy o to, aby nasze kursy internetowe w niczym nie ustępowały kursom stacjonarnym, gwarantując tę samą jakość i wysoki poziom nauczania. Wszystko to w trosce o zadowolenie i znakomite wyniki uczestników naszych kursów intensywnej nauki języka niemieckiego! Dzięki zapisaniu się na nasze zajęcia masz pewność, że w rzetelny sposób przygotujemy Cię do komunikatywnej znajomości tego języka. Nasi eksperci skupią się przede wszystkim na najpotrzebniejszych w codziennym życiu i pracy słowach i zwrotach, byś mógł odnaleźć się dobrze w każdej sytuacji.

Wyjątkowy intensywny kurs niemieckiego w Gdańsku

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć także Gdańska. Intensywny kurs języka niemieckiego jest tu także dostępny w formie internetowej. Dzięki temu w łatwy i komfortowy sposób możesz osiągnąć naprawdę niesamowite efekty nauki języka niemieckiego. W ekspresowym tempie możesz przejść od podstawowej znajomości tego języka aż do poziomu C1. 

Z uwagi na potrzeby naszych klientów, nasze zajęcia odbywają się w dwóch porach – godzinach porannych oraz wieczornych. Dzięki temu z łatwością pogodzisz uczestnictwo w kursie z pracą, jaką wykonujesz na co dzień. Kurs intensywny, który dla Ciebie przygotowaliśmy to 120 lekcji, które odbywają się w jednym semestrze w poszczególnych blokach tygodniowych. Każdy tydzień to dwa spotkania obejmujące cztery lekcje, czyli aż 180 minut ciągłej nauki, która pozwoli Ci osiągnąć spektakularne efekty. Zajęcia odbywają się jesienią, wiosną, a także w trakcie okresu wakacyjnego – wtedy ich intensywność jest większa, są o aż trzy spotkania w tygodniu.

Intensywny kurs języka niemieckiego w Szczecinie

Przyspieszona nauka języka niemieckiego w trybie online jest możliwa również w Szczecinie. Wystarczy, że posiadasz komputer i stabilne łącze internetowe, aby rozpocząć interesujący Cię kurs językowy. Zależy nam na tym, aby nasi kursanci uzyskiwali jak najlepsze rezultaty, dlatego współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi metodykami. Dokładamy również starań, aby kompleksowo przygotować naszych kursantów do zdania egzaminów, które stanowią najlepsze potwierdzenie znajomości niemieckiego.

Nasze grupy są dobierane ze względu na poziom zaawansowania, który możesz samodzielnie sprawdzić, wypełniając nasz test online.  Na zajęciach, które odbywają się w niewielkich, komfortowych grupach, prowadzimy wspólnie konwersacje na dane tematy, co sprawia, że przełamujemy bariery językowe. Korzystamy również z pomocy naukowych w postaci wycinków z gazet, czy też książek, które oswajają nas z językiem niemieckim w każdej postaci.

Czym są nasze intensywne kursy języka niemieckiego?

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną w stosunkowo krótkim czasie opanować komunikatywną znajomość języka niemieckiego. Dzięki specjalnie przygotowanemu programowi, który jest podzielony na bloki tematyczne, nasi lektorzy skupiają się na najważniejszych aspektach nauki języka obcego – począwszy od słuchania ze zrozumieniem, pisania, mówienia, skończywszy na zapoznaniu się z czasami i trybami. Wiemy również, że każdy z naszych uczniów wymaga podejścia indywidualnego, dlatego też umożliwiamy kontynuację nauki na kursach standardowych oraz odwrotnie. 

Prowadzimy także intensywny kurs języka niemieckiego online. Dzięki temu możesz pogłębiać swoją wiedzę językową niezależnie od miejsca, w którym zamieszkujesz. Jest to nowoczesne podejście do nauki, które sprawdziło się już podczas sytuacji epidemiologicznej, która miała miejsce w ostatnich latach. Intensywny kurs języka niemieckiego online jest szczególnie polecany osobom, które nie mają możliwości uczestnictwa w zajęciach stacjonarnych z uwagi na pracę, opiekę czy też są osobami niepełnosprawnymi. Dzięki temu w naszej szkole nie ma żadnych ograniczeń! Każdy uczestnik naszego kursu jest traktowany w taki sam sposób, a program zajęć jest przygotowany tak samo, jak w formie zajęć stacjonarnych. 

Rozpoczęcie intensywnego kursu języka niemieckiego online jest możliwe dla osób, które posiadają dobre i stabilne połączenie internetowe, posiadają słuchawki oraz sprzęt, na którym mogą pracować. Niezależnie od tego, czy wybierzesz formę zdalną, czy też stacjonarną, każdy z uczestników naszych kursów otrzyma od nas niezbędne materiały do nauki, które są opracowane przez ekspertów w taki sposób, by odpowiednio przygotować Cię do osiągnięcia wymarzonych celów. 

Kurs intensywny a standardowy – jakie są różnice?

Różnica między standardowym a intensywnym rodzajem zajęć polega na częstotliwości lekcji w semestrze. Jeżeli więc nie wiesz, który z nich wybrać, zastanów się, w jakim czasie chciałbyś opanować komunikatywną znajomość języka niemieckiego. Kursy standardowe umożliwiają osiągnięcie jednego poziomu języka w ciągu dwóch semestrów akademickich. Na kursie intensywnym, podobny wynik możesz uzyskać w ciągu jednego semestru.