Structura

KURSY INTENSYWNE

Intensywne
kursy
niemieckiego

Rok nauki w semestr przy pełnej realizacji
programu obowiązującego na danym poziomie.
Strona główna » KURSY INTENSYWNE

Od A1 do C1 w ekspresowym tempie

Specyfikacja kursu intensywnego

Kursy intensywne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na szybkim podniesieniu swoich kwalifikacji językowych lub osób, które z przyczyn organizacyjnych nie są w stanie poświęcić dłuższego czasu na regularną naukę.

W ciągu jednego semestru kursu intensywnego opanujesz cały materiał na poziomach od A1 do C1.

Kursy intensywne w naszej szkole organizowane są na poziomach od A1 do C1 i są ujęte w ramy czasowe – dokładnie wiesz ile trwa nauka na danym poziomie.

  • Kurs intensywny odbywa się na 6 poziomach nauczania: A1, A2, B1, B1+, B2, C1. Ze względu na specyfikę kurs C2 realizowany jest wyłącznie w trybie stacjonarnym.
  • Kurs intensywny obejmuje 120 lekcji w semestrze. Każda lekcja trwa 45 minut, zajęcia odbywają się w blokach – dwa razy w tygodniu po 180 minut (4 lekcje) jesienią i wiosną oraz trzy razy w tygodniu w wakacje.

Po kursie intensywnym istnieje możliwość kontynuacji nauki na kursach standardowych (i odwrotnie). Dzięki temu możesz dostosować szybkość nauki do indywidualnych potrzeb.

Gdziekolwiek jesteś

Możesz wybrać kurs stacjonarny w naszej szkole lub kurs online, który możesz realizować z dowolnego miejsca. Wystarczy komputer ze stabilnym dostępem do Internetu.

Dwie pory dnia

Nasze kursy planowane są w godzinach porannych i wieczornych tak, by najlepiej sprostać oczekiwaniom i możliwościom czasowym naszych kursantów.

Komfortowe grupy

Dbając o komfort nauki, staramy się by zajęcia odbywały się w małych grupach, które zapewniają współpracę. Maksymalna ilość uczestników nigdy nie przekracza 12 osób.

Kurs intensywny czy standardowy?

Nauka dokładnie zaplanowana w czasie

Kursy języka niemieckiego prowadzimy w dwóch trybach – standardowym i intensywnym. Różnica między nimi polega na ilości i częstotliwości zajęć w semestrze, a tym samym na długości ogólnego czasu, jaki należy przeznaczyć na naukę języka niemieckiego, w zależności od tego, jaki cel językowy (poziom) chcesz osiągnąć.

Czas trwania nauki w trybie standardowym

Czas trwania nauki w trybie intensywnym

Sprawdź harmonogram i zapisz się na kurs

​Zajęcia na kursach w Structurze odbywają się 6 dni w tygodniu.
​W zależności od rodzaju kursu, dokonując zapisu, możesz zdecydować się na grupę poranną lub popołudniową.

Poziom dopasowany do potrzeb

Nauka języka niemieckiego odbywa się na trzech głównych poziomach zaawansowania – A, B i C, a każdy z nich dodatkowo dzieli się na kolejne segmenty, dzięki czemu możesz rozpocząć naukę precyzyjnie dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości.

Zacznij we właściwym miejscu

Jeżeli nie jesteś w stanie samemu określić swojego poziomu znajomości języka niemieckiego, zapraszamy do wykonania bezpłatnego testu online, na podstawie którego zaproponujemy Ci możliwość dołączenia do odpowiedniej grupy.

Co wyróżnia kursy językowe w Structurze?

Doświadczona kadra lektorska

Nasi lektorzy to doświadczeni metodycy stale podnoszący swoje kwalifikacje, biorąc udział m.in. w szkoleniach organizowanych przez GOETHE-INSTITUT. Wieloletnie doświadczenie w pracy, pozwala im dotrzeć do każdego kursanta indywidualnie, nawet jeśli uczestniczy on w zajęciach grupowych.

Usystematyzowana metoda

Program realizowany w czasie naszych kursów odpowiada poziomom kształcenia określonym przez GOETHE-INSTITUT w taki sposób, by możliwie jak najbardziej precyzyjnie przygotować kursantów do zdania egzaminów potwierdzających znajomość języka.

Centrum Egzaminacyjne

Structura jest jedynym w województwie śląskim Centrum Egzaminacyjnym GOETHE-INSTITUT, uprawnionym do przeprowadzania egzaminów i wydawania certyfikatów Instytutu potwierdzających znajomość języka.