Structura

5 cech dobrej szkoły językowej

24 sierpnia, 2020
Strona główna » Blog » 5 cech dobrej szkoły językowej
dobra szkoła językowa

Wybór dobrej i sprawdzonej szkoły językowej jest bardzo istotny, jeśli zależy nam na uzyskaniu jak najlepszych efektów nauki. Ważna jest m.in. odpowiednia metodyka pracy nauczycieli i ich doświadczenie a także warunki, jakie szkoła stwarza swoim podopiecznym. Które cechy są jednak najważniejsze i pozwalają upewnić się, że dana szkoła języka niemieckiego lub innego języka obcego jest właściwą placówką?

Wykwalifikowana kadra nauczycielska w szkole języka niemieckiego

Dobry nauczyciel to podstawa – bez odpowiednio wykwalifikowanej kadry szkoła nie może być uznawana za właściwe miejsce do nauki. O kompetencjach nauczycieli świadczą ukończone przez nich kursy i certyfikaty, potwierdzające biegłość językową. Ważne są także poświadczenia o doświadczeniu w pracy pedagogicznej, ponieważ umiejętność przekazywania wiedzy jest równie ważna co znajomość języka.

Przejrzyste zasady nauki

Jasna i czytelna oferta oraz klarowne określenie metodyki i sposobów nauczania charakteryzują te placówki, które stawiają przede wszystkim na wysoką jakość świadczonych usług. Cennik zajęć, informacje o liczebności grup czy czas trwania poszczególnych lekcji to informacje, które powinny być zamieszczone na stronie internetowej placówki lub udostępnione w sekretariacie szkoły języka niemieckiego. Nie powinno być także problemu z pozyskaniem tych danych przez telefon – dobrą placówkę wyróżnia właściwa organizacja spraw administracyjnych.

Oferta kursów na wszystkich poziomach zaawansowania

Dobra szkoła języka niemieckiego prowadzi kursy językowe na wszystkich poziomach zaawansowania. Dzięki temu każda osoba może wziąć udział w odpowiednio dopasowanych do swoich możliwości zajęciach i poprawiać zdolności. W miarę rozwijania umiejętności językowych, szkoła prowadząca naukę na wielu poziomach może zaoferować podopiecznemu płynne przejście na wyższy stopień.

Certyfikaty i wyróżnienia

Istotnym wyznacznikiem prestiżu i jakości oferowanych usług przez placówki są posiadane przez nie certyfikaty i wyróżnienia. W przypadku szkół języka niemieckiego, jednym z najbardziej cenionych uprawnień jest posiadanie możliwości przeprowadzania egzaminów i wydawania certyfikatów Goethe-Institut, potwierdzających stopień znajomości języka niemieckiego. Certyfikat jest honorowany na całym świecie i jego zdobycie jest najbardziej miarodajnym dowodem na opanowanie języka na danym poziomie zaawansowania. Jedynym ośrodkiem edukacyjnym na Śląsku, posiadającym uprawnienia do wydawania certyfikatów Goethe-Institut jest Szkoła Języka Niemieckiego Structura w Katowicach.

Komfortowe warunki do nauki i pozytywne opinie innych uczniów

Certyfikaty i wyróżnienia danej szkoły języka niemieckiego są ważne, ale najbardziej wartościowym wyznacznikiem poziomu prezentowanego przez placówkę są opinie innych uczniów. To oni najlepiej potrafią ocenić, czy nauka przyniosła oczekiwane rezultaty, czy program nauczania był dla nich zrozumiały, a kadra nauczycielska wykwalifikowana i pomocna. Ważne są także odczucia uczniów związane z warunkami, jakie oferuje szkoła – odpowiedni wystrój sal, dostępność nowoczesnych technologii czy nawet zainstalowana klimatyzacja mogą być bardzo pomocne. W trakcie przyswajania wiedzy odczuwany komfort i brak czynników dekoncentrujących także jest bardzo ważny.

Dobrą szkołę języka niemieckiego możemy poznać po tym, że posiada wszystkie powyżej opisane cechy. W obecnej sytuacji epidemiologicznej ważnym czynnikiem przy wyborze placówki jest także oferta lekcji online, umożliwiająca naukę bez wychodzenia z domu. Jeśli zależy nam na efektach nauki i chcemy realnie zwiększyć swoje umiejętności językowe, zdecydujmy się na sprawdzony ośrodek szkoleniowy.