Structura

Dlaczego warto uczyć się niemieckiego?

24 lutego, 2023
Strona główna » Blog » Dlaczego warto uczyć się niemieckiego?

W ostatnich dekadach świat stał się „globalną wioską”. Kurczy się coraz bardziej, a nowe technologie pozwalają zbliżać się do siebie ludziom z najdalszych zakątków globu. Wraz ze wzrostem relacji i wzajemnych interakcji rośnie konieczność poznawania i nauki języków obcych. Potrzeby biznesowe i kulturowe zwiększają zapotrzebowanie na swobodną komunikację, aby w pełni funkcjonować w dzisiejszych czasach.

Niektórzy uważają, że wystarczy znajomość języka angielskiego, który staje się językiem globalnym. Według nich nauka innego języka obcego jest bezzasadna. Uważamy, to za błędną tezę i mamy kilka solidnych argumentów. Według nas zdecydowanie warto uczyć się języka niemieckiego. W dalszej części artykułu dowiesz się, dlaczego!

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego? Zwiększ swoją atrakcyjność na rynku pracy!

Ciekawszą, lepiej płatną pracę mają szansę znaleźć ci, którzy mają przewagę nad innymi kandydatami i wyróżniają się np. szczególnymi umiejętnościami czy bogatym doświadczeniem zawodowym. Osoba władająca więcej niż jednym językiem (szczególnie innym niż popularny angielski) będzie atrakcyjniejszym kandydatem dla potencjalnego pracodawcy. Znajomość dodatkowego języka obcego jest postrzegana jako cenna umiejętność, dlatego jest świetnym dodatkiem do każdego CV.

W przyszłej pracy język niemiecki pozwoli Ci komunikować się z większą liczbą niemieckojęzycznych klientów i uczestniczyć w międzynarodowych spotkaniach. Otworzy drzwi do wielu zawodów, które wymagają mówienia w innym języku. Władając językiem niemieckim, będziesz mieć większe perspektywy rozwoju. Takie osoby są też chętniej zatrudniane przez firmy, które planują ekspansję na nowe rynki.

Czy warto uczyć się języka niemieckiego? Poszerz swoje horyzonty!

Nauka niemieckiego, tak jak każdego języka obcego, w pewnym zakresie zmienia sposób postrzegania świata. Otrzymujesz dostęp do nowej kultury i zyskujesz możliwość poznawania tworzących ją ludzi. Pozwala Ci to spojrzeć na świat z ich punktu widzenia i daje inne doświadczenia. Kiedy wydostaniesz się z własnego pudełka, zyskasz świadomość wielu aspektów życia, o których nie miałeś pojęcia.

Nauka niemieckiego, który różni się od polskiego pod wieloma względami, pomoże Ci lepiej zrozumieć Twój język ojczysty. Zobaczysz, czym różni się gramatyka, odkryjesz nowe powiedzenia i wyrażenia oraz zrozumiesz koncepcje językowe, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. Język to znacznie więcej niż tylko zbiór słów. Nauka niemieckiego uczyni Cię bardziej otwartym. Zanurzysz się w zupełnie nowej kulturze i światopoglądzie. Staniesz się bardziej otwartą, wyrozumiałą i tolerancyjną osobą.

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego? To ważny język w środowisku akademickim.

Wielu niemieckich naukowców jest nagradzanych za swoje osiągnięcia naukowe. Nie może więc nikogo dziwić, że język niemiecki jest bardzo ważny w środowisku akademickim. Zajmuje drugie miejsce jako najczęściej używany język naukowy. Niemieckie uniwersytety cieszą się znakomitą reputacją na międzynarodową skalę – to jeden z czynników, które mają wpływ na wyjątkowo wysoką pozycję tego języka w środowisku naukowym.

Niemcy są jednym z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez studentów z różnych części świata. Na niemieckich uczelniach studiuje setki tysięcy studentów z zagranicy. Niemiecki system szkolnictwa wyższego może poszczycić się wieloma uniwersytetami, na których czesne jest bardzo niskie lub nie ma go w ogóle. Nic dziwnego, że przybywają tam uczeni i badacze z całego świata. Jeśli marzysz o studiach na renomowanej, europejskiej uczelni to koniecznie zainwestuj w naukę języka niemieckiego.

Czy warto uczyć się niemieckiego? Niemieckie firmy są światowymi liderami.

Niemcy i kraje niemieckojęzyczne to nie tylko interesujący kierunek dla studentów i naukowców. Również osoby ze świata biznesu powinny rozważyć naukę niemieckiego. Niemcy są największą gospodarką w Unii Europejskiej i jedną z największych na świecie. Są siedzibą wielu międzynarodowych korporacji i tworzą nowoczesne technologie. Znajomość języka niemieckiego może znacznie zwiększyć Twoje szanse na efektywną komunikację i udane relacje zawodowe. Na pewno zostanie to docenione przez twoich partnerów biznesowych. Chciałbyś pracować dla firmy, która w swojej branży jest liderem na rynku międzynarodowym? To między innymi dlatego warto uczyć się niemieckiego.

Niemcy są główną siedzibą dla wielu światowych firm. Marki takie jak: Volkswagen, Adidas, Lufthansa, Siemens są rozpoznawalne na całym świecie. Ponadto w Niemczech organizowana jest największa na świecie wystawa technologii informatycznych, a także targi elektroniki użytkowej IFA. Berlin stał się centrum innowacyjnych startupów, a przez niektórych nazywany jest „Europejską Doliną Krzemową”.

To wszystko sprawia, że znajomość języka niemieckiego może znacznie zwiększyć Twoje możliwości zawodowe i napędzi Twoją karierę. Nie pytaj, więc czy warto uczyć się niemieckiego, tylko kiedy i jak to zrobić! Już teraz sprawdź ofertę szkoły językowej Structura, wykonaj bezpłatny test językowy online i rozpocznij naukę stacjonarnie lub online.

Czy łatwo opanować język niemiecki?

W powszechnej opinii niemiecki uważa się za trudny język do opanowania, ale nie musi być to prawda. Jeżeli znasz już angielski, to nauka niemieckiego będzie dużo łatwiejsza. Dlaczego? Zarówno niemiecki, jak i angielski mają ten sam germański rdzeń. W związku z tym w obu językach istnieje setki podobnych słów. To nie wszystko. W przeciwieństwie do chińskiego, koreańskiego, japońskiego, arabskiego czy rosyjskiego nie ma nowego alfabetu do nauczenia się, a tylko kilka liter do dodania. Jeśli znasz już alfabet łaciński, jedynymi nowymi literami do nauki będą umlauty ä, ö i ü oraz ß. Czy do dużo? Zdecydowanie nie!

Na koniec musisz znaleźć odpowiednią dla siebie metodę nauki. Nikt nie nauczy się języka niemieckiego za Ciebie. To proces, który wymaga systematyczności i odpowiednich metod. Kluczem do opanowania języka jest znalezienie sposobu, który najlepiej pasuje do twojego sposobu uczenia. Dzięki temu nauka niemieckiego będzie przyjemna i efektywna.

Oferta Szkoły Języka Niemieckiego Structura to propozycja nauki skierowana dla każdego. Kursy standardowe i intensywne na wszystkich poziomach, prowadzone online i stacjonarnie. Dlaczego warto wybrać właśnie Structurę? Świetnie przygotowany i wykwalifikowany zespół lektorów oraz sprawdzone i nowoczesne metody nauki przekładają się na wysoką efektywność naszych kursów. Sprawdź ofertę, zapisz się na kurs i naucz się płynnie mówić po niemiecku!