Structura

Jak szybko nauczyć się niemieckiego?

29 grudnia, 2022
Strona główna » Blog » Jak szybko nauczyć się niemieckiego?

Chcesz w szybki sposób nauczyć się nowego języka, a nie wiesz, w jaki sposób to zrobić? Podpowiemy Ci jak opanować naukę języka niemieckiego w ekspresowym tempie.

Szybka nauka niemieckiego – od czego zacząć?

Najważniejszym czynnikiem, który pozwana nam się nauczyć nowego języka w szybki sposób jest motywacja do nauki. Bez niej nie mamy niestety szans na to, by opanować język obcy w komunikatywnym zakresie. Musimy zdać sobie sprawę, że podchodzimy do nauki języka niemieckiego poważnie, bez wymówek. Oczywiście istnieją jeszcze inne ważne elementy, które powinny wystąpić równocześnie, gdy mówimy o szybkiej nauce niemieckiego. Są to:

  • Przeznaczenie odpowiedniej ilości czasu, która jest potrzebna na naukę języka niemieckiego. Nie chodzi tu o to, byś dziennie poświęcał kilkanaście godzin na wkuwanie słówek – w taki sposób nie osiągniesz pożądanych rezultatów. Ważne jest, aby codziennie, chociaż 15 minut było przeznaczone na powtarzanie materiału, który już opanowaliśmy. W ten sposób utrwalamy naszą wiedzę.
  • Systematyczność – wiąże się to z poprzednim punktem na naszej liście. Bez systematycznego wracania do słówek, które poznaliśmy, prędzej czy później je zapomnimy.
  • Odpowiednio dobrana metoda nauki – czyli korzystanie ze sprawdzonych materiałów szkoleniowych, jak również współpraca z ekspertami, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu kursów językowych.
  • Indywidualne predyspozycje językowe – oczywiście niektóre osoby mają wrodzoną łatwość w przyswajaniu nowych języków, jednak nie możesz tym usprawiedliwiać tego, że nie będziesz w stanie nauczyć się języka niemieckiego – każdy może to osiągnąć, wystarczy tylko chcieć!

Odpowiadając na pytanie, jak szybko nauczyć się języka niemieckiego, musisz pamiętać o wszystkich wyszczególnionych powyżej punktach. Sama systematyczność nic nie da, jeżeli będziesz korzystał ze złych materiałów szkoleniowych lub nie wierzył, że możesz osiągnąć wymarzony cel.

W szkole Structura przygotowaliśmy kompleksowy plan nauczania, dzięki któremu już na początku kształcenia możesz dowiedzieć się, za jaki czas opanujesz określony poziom nauki. Na naszej stronie umieściliśmy bezpłatny test znajomości języka niemieckiego, dzięki któremu szybko i wygodnie sprawdzisz swój aktualny poziom niemieckiego. W zależności od tego, czy wybierzesz kurs intensywny, czy też standardowy, opanowanie jednego poziomu zajmie Ci jeden lub dwa semestry. Jeśli zaczynasz od całkowitych podstaw, po dwóch latach kursu intensywnego możesz rozpocząć naukę na poziomie B2. Jeśli zdecydujesz się dodatkowo na kurs wakacyjny, możesz jeszcze bardziej skrócić czas nauki. W ciągu 10 tygodni opanujesz cały materiał z zakresu jednego poziomu!

Jak szybko nauczyć się słówek z niemieckiego?

Szybka nauka niemieckiego to przede wszystkim poznanie wielu wyrazów, z których możemy tworzyć proste zdania, a także zrozumieć, co chce nam przekazać rozmówca. Tak naprawdę, poznając najważniejsze słowa, możemy składać proste zdania, co sprawi, że będziemy w stanie wyrazić nasze potrzeby i emocje za pomocą języka obcego. Jeżeli chcesz zapamiętać jak największą ilość słów, to przede wszystkim regularnie powtarzaj te, które już dotąd poznałeś. Po drugie, w trakcie nauki powinieneś być skupiony na zdobywaniu wiedzy, a nie na innych czynnikach, takich jak telefon, telewizja czy sprzątanie. Oczywiście, wybierając kurs językowy w formie online ,możesz uczyć się w skuteczny sposób w zaciszu domowym, jednak powinieneś podczas lekcji w pełni oddawać się nauce.

Kolejną ważną rzeczą w przypadku szybkiej nauki niemieckiego jest wyznaczanie sobie celów, które w sposób realny jesteśmy w stanie osiągnąć. Jeżeli postawisz sobie zbyt wysoko poprzeczkę, wtedy będzie to powodem frustracji i zadziała demotywująco. Nie porównuj się z innymi członkami kursu – każdy z nas jest nieco inny, potrzebuje także różnego czasu na opanowanie obcego języka. Postępy innych powinny jedynie Cię motywować, byś w przyszłości mógł im dorównać. Sukcesem tego, jak szybko nauczyć słówek z niemieckiego jest również to, by otaczać się niemieckojęzycznymi piosenkami, filmami, telewizją, radiem lub gazetami tak, by być w ciągłym kontakcie z językiem, który chcesz poznać.

Jak w szybki sposób nauczyć się niemieckiego z pomocą innych?

Sięgnij po sprawdzone metody nauki i zaufaj profesjonalistom. Dzięki odpowiednio przygotowanym kursom językowym, które zostały stworzone przez ekspertów, masz większe szanse, by móc w szybkim czasie porozumiewać się w sposób komunikatywny językiem niemieckim. Kursy językowe są przede wszystkim uporządkowane, więc stopniują poziomy Twojej wiedzy. Ponadto często kursy odbywają się w grupach, dzięki czemu masz możliwość przećwiczenia swoich umiejętności językowych w praktyce – na przykład w trakcie wspólnych dyskusji czy omawiania problemów.

Ważne jest również to, byś przystąpił do kursu, który faktycznie jest odpowiedni do Twojego poziomu języka obcego. Jeżeli nie znasz nawet jego podstaw, a zapiszesz się na poziom średniozaawansowany, to nie licz na to, że osiągniesz spektakularne efekty. Wręcz przeciwnie, możesz szybko poddać się z uwagi na braki w podstawowym słownictwie. Jeżeli więc zastanawiasz się, jak możesz szybko nauczyć się słówek w języku niemieckim, w pierwszej kolejności określ swój aktualny poziom znajomości języka. W szkole Structura, przed zapisaniem się na określony kurs, rekomendujemy wypełnienie przygotowanego przez naszych ekspertów językowych testu online. Dopiero na jego podstawie, kursanci są przydzielani do określonej grupy.

W Szkole Języka Niemieckiego Structura oferujemy kursy, które są prowadzone w formie online, a także w trybie stacjonarnym. Dzięki naszym internetowym kursom możesz bez ograniczeń uczyć się we wszystkich miastach w Polsce, takich jak: Katowice, Warszawa, Poznań, Wrocław, Szczecin i Gdańsk. Szybka nauka niemieckiego? W Structurze to możliwe!

Podczas naszych kursów stacjonarnych, jak również online zyskujesz opiekę lektora, który w profesjonalny sposób będzie przekazywał Ci swoją wiedzę i metody pracy. Co więcej, w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz liczyć na jego pomoc także poza godzinami przeznaczonymi na lekcje. Dzięki temu masz pewność, że każdy Twój dylemat językowy zostanie w szybki sposób rozwiązany. Na kursach językowych uczysz się słówek, które są praktyczne i sprawdzają się zarówno w pracy, jak i w szkole czy na wyjeździe.