Structura

Korzyści płynące z nauczania online

15 czerwca, 2020
Strona główna » Blog » Korzyści płynące z nauczania online

Możesz uczyć się języka gdziekolwiek jesteś
Bez wątpienia jedną z największych zalet nauki języka online jest fakt, iż lekcję możemy odbyć praktycznie z każdego miejsca na Ziemi. Oczywiście pod warunkiem, że jest tam dostępne stabilne łącze internetowe. To nie tylko świetne rozwiązanie dla tych, którym pandemia pokrzyżowała naukowe plany w stacjonarnej szkole. Nauka online szczególnie przypadnie do gustu cyfrowym nomadom, czyli osobom, które lubią być mobilne przez większość swojego życia. W ich przypadku nauka stacjonarna nie wchodzi w grę.  Możliwości, jakie daje internet, są nieocenione. Mobilność pozwala wybrać niemal każdą szkołę językową i nauczyciela, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom czy poziomowi umiejętności językowych. Pamiętajcie też, że niemiecki to nie jedyna propozycja. Możemy korzystać z oferty nauki innych języków, normalnie niedostępnych w naszym miejscu zamieszkania. W gruncie rzeczy lekcje niemieckiego online nie różnią się znacząco od nauki innych języków obcych.

Oszczędność
To jedna z bardziej prozaicznych zalet nauczania zdalnego. Brak konieczności dojeżdżania do szkoły to ogromny plus dla osób, które cenią swój czas. Łatwiej wówczas np. o zmianę godziny rozpoczęcia lekcji, bo prościej jest dostosować swoje plany w rzeczywistości online. Co równie wartościowe – kurs możemy odbywać nawet podczas urlopu, bo wystarczy tylko laptop z kamerką i internet, który w zdecydowanej większości ośrodków jest już standardem. Oznacza to, że mamy więcej czasu dla siebie i bliskich, a jednocześnie nie musimy rezygnować z samorozwoju, czy podnoszenia kwalifikacji zawodowych w obszarze języka niemieckiego.

Wysoka jakość zajęć
Jako nowoczesna szkoła językowa postawiliśmy na digitalizację zajęć już parę lat temu, co znacząco poprawiło ich atrakcyjność i efektywność. Dzięki temu do zajęć w trybie online przystępujemy bez żadnych opóźnień związanych z dodatkowymi przygotowaniami (np. materiałów do nauki dla kursantów i lektorów). Dzięki temu poziom lekcji języka niemieckiego online jest w praktyce identyczny w porównaniu z zajęciami stacjonarnymi. Technologicznie są bardzo do siebie podobne, ponieważ korzystamy w ich trakcie z m.in. podręcznika cyfrowego, wideo na YouTube, a także zadań interaktywnych, które każdy kursant widzi na ekranie swojego monitora, a normalnie byłyby dostępne w formie stacjonarnej na monitorach interaktywnych. To duży komfort dla uczących się z konieczności w trybie online. Narzędzia do komunikacji umożliwiają również tworzenie osobnych pokojów, np. dla pary lub małej grupy, której zadaniem jest np. omówić dialog, dzięki czemu każdy uczestnik może komfortowo przećwiczyć dane zagadnienie. Nie ma również obaw o aktywność uczestników – nasi angażujący lektorzy pomogą w korzystaniu z języka nawet najbardziej nieśmiałej osobie.