Structura

Kurs niemieckiego – indywidualnie czy w grupie?

8 lutego, 2021
Strona główna » Blog » Kurs niemieckiego – indywidualnie czy w grupie?
indywidualne kursy językowe

Dobra znajomość niemieckiego to cenna umiejętność, która przydaje się zarówno w komunikacji zawodowej, jak i prywatnie – podczas podróży zagranicznej lub czytania niemieckojęzycznej książki. Sposobów na naukę niemieckiego jest wiele, począwszy od samodzielnej nauki, poprzez lekcje indywidualne z lektorem, aż po kursy grupowe oferowane przez szkoły językowe. Pozostaje zatem zadać sobie pytanie – które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku?

Grupowy kurs niemieckiego  

To, na jaki kurs niemieckiego się zdecydujemy, powinno zależeć przede wszystkim od naszych potrzeb i celu, jaki chcemy dzięki niemu osiągnąć. Osobom, które lubią rutynę i chcą mieć stały kontakt z innymi kursantami poleca się kursy grupowe, które są też tańszą opcją niż indywidualne kursy językowe. Zajęcia grupowe odbywają się z reguły kilka razy w tygodniu, w wyznaczonych wcześniej godzinach. Uczestnicy mają tu możliwość nawiązywania nowych znajomości i dyskusji z innymi osobami, co niejednokrotnie jest świetnym sposobem na przełamanie bariery językowej i zyskanie swobody w posługiwaniu się językiem niemieckim.

Warto jednak pamiętać, że to, co dla jednych będzie zaletą, dla innych może okazać się utrudnieniem. Pracując w większej grupie, lektor nie ma możliwości poświęcenia czasu wyłącznie jednemu kursantowi, co może działać demotywująco np. na osoby z natury nieśmiałe. Jeżeli zatem zależy nam na kameralnych warunkach nauki, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie indywidualny kurs niemieckiego.

Indywidualny kurs niemieckiego

Indywidualne kursy językowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę niemieckiego lub czują, że potrzebują bezpośredniego kontaktu z lektorem. Lekcje indywidualne są droższe niż grupowe, jednak zapewniają większą swobodę nauki i zmniejszają stres, który często towarzyszy pierwszym konwersacjom w języku niemieckim.

Niewątpliwym atutem kursów indywidualnych jest także możliwość dostosowania tempa pracy do możliwości kursanta, co ułatwia przyswajanie wiedzy i pomaga w szybszym zdobywaniu nowych umiejętności. Podczas zajęć indywidualnych lektor może poświęcić więcej uwagi tym zagadnieniom, z którymi mamy problem, a także skupić się na tematyce, która najbardziej nas interesuje. Wybierając naukę indywidualną sami decydujemy, kiedy chcemy uczestniczyć w lekcjach i jak dużo czasu chcemy poświęcić na naukę.

Indywidualne kursy językowe w Structura

W szkole języka niemieckiego Structura przygotowaliśmy bogatą ofertę kursów grupowych (w tym kursy standardowe, intensywne, konwersacyjne, treningowe, specjalistyczne oraz wakacyjne), jak również indywidualny kurs niemieckiego. Zajęcia indywidualne realizowane są zgodnie z potrzebami danego kursanta.

Na pierwszym spotkaniu lektor uzgadnia z nami zakres materiału, który chcemy wspólnie zrealizować, a także określa cel, który chcemy osiągnąć po ukończeniu kursu. Co ważne, liczba spotkań i ich częstotliwość zależna jest wyłącznie od naszych potrzeb. Kursy indywidualne odbywają się przez cały rok i przeznaczone są dla osób na każdym poziomie zaawansowania znajomości niemieckiego, począwszy od A1 aż po C2.

Warto wspomnieć, że kursy indywidualne w Structurze mogą odbywać się również w większych grupach, w których wszystkie osoby mają podobne potrzeby związane z realizacją materiału. Jest to świetne rozwiązanie np. dla par lub grupy pracowników, którzy chcą wspólnie nabywać nowe umiejętności językowe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą indywidualnych kursów językowych w Structura!