Structura

Kursy językowe dla firm – pomoc dla pracowników w nauce niemieckiego

21 stycznia, 2021
Strona główna » Blog » Kursy językowe dla firm – pomoc dla pracowników w nauce niemieckiego

Jesteś pracodawcą i zależy Ci na tym, aby Twoi pracownicy podnieśli swoje kompetencje w posługiwaniu się językiem niemieckim? Kursy językowe dla firm to rozwiązanie dedykowane dla osób zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie, które dzięki wspólnym zajęciom będą mogły efektywniej uczyć się niemieckiego. Jakie inne zalety wyróżniają szkolenia językowe dla firm?

 

Kursy językowe dla firm

Język niemiecki jest obecnie jednym z najczęściej używanych w biznesie. Szczególnie firmy zatrudniające większą liczbę pracowników lub te prowadzące współpracę z kontrahentami z krajów niemieckojęzycznych powinny dbać o odpowiedni poziom znajomości języka wśród swojej kadry. Kursy językowe dla firm to odpowiedź na potrzeby przedsiębiorstw, które chcą osobom zatrudnionym zapewnić wsparcie w nauce języka niemieckiego. Wspólne szkolenia nie tylko integrują, ale także wzajemnie motywują kursantów do uzyskiwania coraz lepszych umiejętności językowych.

 

Pracownicy oczywiście mogą też sami kształcić się w tym obszarze, samodzielnie wybierając daną szkołę językową czy korepetytora, który będzie pomagał im w nauce. To rozwiązanie jest jednak dla przedsiębiorstw nieco problematyczne, ponieważ nie mogą na bieżąco monitorować postępów pracowników w posługiwaniu się językiem niemieckim. Jeśli trafią do różnych szkół i różnych nauczycieli, ich wyniki mogą się znacząco różnić. Dlatego właśnie popularność zyskały szkolenia językowe dla firm, a w czasie pandemii pracodawcy chętniej decydują się na kursy językowe dla firm online.

 

Co zyskają pracownicy dzięki dobrej znajomości języka niemieckiego? 

Możliwość dodatkowej integracji czy motywacji osób zatrudnionych to jednak mniej ważne aspekty kursów niemieckiego dla firm. Pracownicy w kontaktach z zagranicznymi partnerami są “wizytówką”. Dobra znajomość języka niemieckiego pozytywnie wpłynie na ich pewność siebie i komfort w prowadzeniu rozmów, a to z kolei może bezpośrednio oddziaływać na ocenę współpracy przez kontrahentów czy klientów. Swoboda komunikacyjna jest bardzo ważna w nawiązywaniu relacji biznesowych, negocjacjach czy sprzedaży. Kursy językowe dla firm pozwalają podnieść kompetencje językowe pracowników w dostosowanym do ich potrzeb programie nauczania.

 

Szkolenia językowe dla firm – jak wygląda nauka?

Istnieje kilka programów nauczania, które mogą być stosowane w przypadku firm. Uniwersalnym rozwiązaniem są kursy specjalistyczne, które zwykle są wybierane przez korporacje czy firmy z sektora IT lub sprzedaży, w których komunikacja w języku obcym dotyczy spraw biznesowych. W szkole języka niemieckiego Structura  oferujemy wspomniany kurs języka biznesowego. W tym szkoleniu mogą wziąć udział pracownicy posiadający już podstawową wiedzę z języka niemieckiego (co najmniej na poziomie B1 / B1+).

 

Podobne wymagania dotyczą kursów konwersacyjnych, także będących atrakcyjną propozycją jako kurs niemieckiego dla firm. Kierowane są głównie do osób, które chcą utrwalić i wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą w trakcie dotychczasowej nauki. To świetny sposób na wzbogacenie słownictwa i nabycia pewności siebie w bezpośredniej komunikacji.

Uczestnictwo pracowników w kursie językowym dla firm pomoże im odświeżyć i usystematyzować swoją wiedzę z języka niemieckiego, a także nabyć nowe kluczowe umiejętności komunikacyjne – co dla firm jest kluczowe w kontekście ciągłego rozwoju.