Structura

Niemiecki dla początkujących – jak szybko opanować podstawy?

19 września, 2021
Strona główna » Blog » Niemiecki dla początkujących – jak szybko opanować podstawy?
niemiecki dla początkujących

Nauka języka obcego od podstaw to duże wyzwanie, zwłaszcza dla osób dorosłych. Mnogość materiałów, zawiłości gramatyczne i skomplikowane słownictwo nie tylko przerażają tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z niemieckim, ale często wręcz zniechęcają ich do tego, by kontynuować naukę. Chociaż systematyczna praca i utrzymanie motywacji na stałym poziomie nie należą do najłatwiejszych zadań, to istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, by opanować podstawy niemieckiego dla początkujących. Jak to zrobić?

Odpowiednie nastawienie – klucz do sukcesu

Nieustannie pobudzana motywacja, odpowiednie nastawienie oraz ściśle określone cele to jedne z najważniejszych aspektów, których nie sposób pominąć podczas nauki niemieckiego dla początkujących. Zanim przejdziemy zatem do konkretnych metod nauczania, warto zastanowić się, dlaczego tak naprawdę chcemy posługiwać się językiem niemieckim i jakie korzyści przyniesie nam nowa wiedza. Pamiętajmy, że język obcy to nie tylko określony system znaków, ale także szansa na przeniesienie się do innego świata, w którym możemy poznać inną kulturę, odmienne postrzeganie rzeczywistości oraz nieznaną do tej pory historię.

Co ważne, już na samym początku nauki niemieckiego musimy uświadomić sobie, że przyswajanie nowych umiejętności to proces, który wymaga dużego zaangażowania i pracy. W związku z tym warto dać sobie czas na to, by spokojnie i w swoim tempie uczyć się niemieckiego dla początkujących i nie odpuszczać, nawet gdy po drodze przyjdą momenty zwątpienia.

Nie bój się konwersacji

Elementem nauki niemieckiego dla początkujących, który warto ćwiczyć już na wczesnym etapie przygody z językiem obcym, jest nauka wymowy oraz prowadzenie rozmów po niemiecku. Chociaż wielu osobom wydaje się to niemożliwe, to konwersacje z osobą na wyższym poziomie zaawansowania w niemieckim są niezbędne do tego, by móc lepiej poznać język i „otoczyć się” nim. Doskonałym przykładem są dzieci, które dopiero uczą się mówić – ich nauka opiera się nie na pisaniu i czytaniu, a na poznawaniu nowych słów, nauce prawidłowej wymowy oraz rozmowach z rodzicami.

Jeśli czujesz dyskomfort związany z konwersacjami po niemiecku, zacznij od prostych ćwiczeń w domu. Rozejrzyj się wokół siebie i spróbuj  na głos nazywać po niemiecku przedmioty, które znajdują się w Twoim otoczeniu. Kolejnym krokiem niech będzie łączenie pojedynczych słów w zdania, co pozwoli lepiej je zapamiętać, a także ułatwi prawidłową ich wymowę.  Wiele osób już z czasów szkolnych pamięta, że powtarzanie materiału w pamięci nie jest tak skuteczne jak mówienie na głos.

Kurs online – niemiecki dla początkujących bez wychodzenia z domu

Rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko i skutecznie opanować umiejętności związane z niemieckim dla początkujących, jest kurs językowy online. To idealna metoda głównie dla tych, którzy nie potrafią zmotywować się do samodzielnej nauki i mają problem z pokonaniem bariery językowej w mówieniu po niemiecku.

W naszej szkole językowej Structura oferujemy duży wybór kursów, począwszy od kursów standardowych i intensywnych, aż po indywidualne i konwersacyjne. Ostatnie dwie opcje skupione są przede wszystkim na wzbogaceniu słownictwa, doskonaleniu wymowy oraz umiejętności prowadzenia rozmowy, dzięki czemu przynoszą świetne rezultaty w nauce niemieckiego dla początkujących. Co ważne, kursy online można realizować z dowolnego miejsca – wystarczy posiadać komputer ze stabilnym dostępem do Internetu, by móc  wziąć udział w lekcji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.