Structura

Niemiecki dla zaawansowanych – jak podwyższyć swój poziom?

13 sierpnia, 2021
Strona główna » Blog » Niemiecki dla zaawansowanych – jak podwyższyć swój poziom?
niemiecki dla zaawanswowanych

Biegła znajomość języka niemieckiego to nie tylko poprawna wymowa, bogate słownictwo i umiejętność posługiwania się różnymi formami gramatycznymi, ale także swoboda w rozmowie w języku niemieckim z native speakerami. Czy jest to jednak możliwe, by przejść z niemieckiego dla średnio zaawansowanych na niemiecki dla zaawansowanych, jeśli nie mieszkamy w kraju niemieckojęzycznym? Co trzeba zrobić, aby podwyższyć swój poziom niemieckiego i czy można to osiągnąć podczas pracy samodzielnej?

Jak przejść z poziomu niemieckiego dla średnio zaawansowanych na niemiecki dla zaawansowanych?

Niemiecki dla średnio zaawansowanych (B1) to poziom, który osiągają osoby posiadające kilka kluczowych umiejętności, w tym m.in. rozumienie przesłania prostych tekstów na znane im tematy, tworzenie prostych i spójnych tekstów w języku niemieckim, a także przeprowadzanie prostych konwersacji w języku obcym. Chociaż wydawać by się mogło, że przejście na wyższy poziom niemieckiego dla zaawansowanych to kwestia czasu i odrobiny pracy, to okazuje się, że nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Jak podwyższyć swój poziom niemieckiego? Metod jest wiele, jednak w każdej z nich niezbędna jest cierpliwość i determinacja. Warto „zanurkować” w języku obcym i sprawić, że niemiecki stanie się naturalnym elementem życia codziennego. Na początek możemy zacząć od oglądania filmów w języku niemieckim oraz słuchania audiobooków, a także prowadzenia rozmów z osobami, które posługują się językiem niemieckim na co dzień. To doskonały wstęp do pogłębiania znajomości języka i zmotywowania się do dalszej pracy.

Sprawdź swój poziom znajomości języka – wykonaj test językowy niemieckiego

Problemem wielu osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności językowe, jest ustalenie konkretnego planu działania oraz określenie poziomu znajomości języka obcego. W jaki sposób sprawdzić swój poziom niemieckiego, by móc odpowiednio przygotować plan nauki i zwiększyć szanse na językowy sukces? Najprostszym, a zarazem najpopularniejszym sposobem jest wykonanie testu językowego niemieckiego, który dostępny jest w formie online, dzięki czemu możemy go wykonać w dowolnym miejscu i czasie.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z niemieckim lub uczysz się języka przez okres krótszy niż 3 lata, polecamy wykonanie testu Grundstufe, który przeznaczony jest dla poziomów od A1 do B1. Jeżeli natomiast opanowałeś już niemiecki dla średnio zaawansowanych i chcesz przejść na jeszcze wyższy poziom, wykonaj test Mittelstufe, który dedykowany jest dla poziomów od B1+ do C2. Oba testy składają się z 80 pytań jednokrotnego wyboru, które ułożone są zgodnie ze wzrostem poziomu zaawansowania. Co ważne, rozwiązując test dostępny na stronie naszej szkoły językowej Structura, wynik otrzymujesz telefonicznie wraz z informacją od nas, jaka grupa będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Kursy niemieckiego dla zaawansowanych w szkole językowej Structura

Istnieje grupa osób, dla których najlepszą motywacją do zdobywania nowych umiejętności językowych jest widmo zbliżającego się egzaminu oraz zdrowa rywalizacja z innymi kursantami. Takim osobom szczególnie polecamy zapisanie się na kurs niemieckiego dla zaawansowanych, w tym m.in. kurs konwersacyjny lub treningowy, który przygotowuje do zdania egzaminów Goethe-Institut. Zajęcia w naszej szkole językowej Structura odbywają w kameralnych grupach, w formie stacjonarnej lub zdalnej, dzięki czemu każdy może wybrać dla siebie najdogodniejszy sposób nauki.

Bez względu na to, na jaką metodę się zdecydujesz, pamiętaj, że kluczem do podwyższenia poziomu znajomości niemieckiego jest regularność i przyjemność czerpana z nauki języka!