Structura

Praca po niemiecku — co musisz opanować?

29 grudnia, 2022
Strona główna » Blog » Praca po niemiecku — co musisz opanować?

Jeżeli marzysz o podjęciu pracy u naszych zachodnich sąsiadów, albo chcesz zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy, ucząc się niemieckiego, sprawdź, jakie daje to korzyści.

Jakie możliwości niesie podjęcie pracy po niemiecku?

Rynek pracy wciąż się rozwija. Nasi rodacy nie chcą pracować za grosze, a podjęcie zatrudnienia w międzynarodowych korporacjach cieszy się coraz większą popularnością. Oprócz podstawowych kompetencji, aby zyskać uznanie przyszłego pracodawcy, należy wykazać się dodatkowymi umiejętnościami. Przede wszystkim w takich przypadkach należy podnosić swoje kwalifikacje językowe. Dzięki temu możemy rozwijać naszą karierę, a także szukać zatrudnienia w innych niż standardowe miejsca pracy. Co więcej, możemy także liczyć na wyższe zarobki. W dzisiejszych czasach prawie każda osoba zna język angielski. Jednak często zapominamy o tym, że język niemiecki jest trzecim w kolejności najbardziej popularnym językiem, którym posługują się Europejczycy!

Praca po niemiecku nie oznacza jedynie zatrudnienia na terenie Niemiec, ale i w innych niemieckojęzycznych państwach, takich jak: Austria, Szwajcaria, Belgia czy Liechtenstein. We Francji oraz Hiszpanii również często poszukiwani są kandydaci, którzy posiadają wiedzę z tego zakresu. Międzynarodowe koncerny otwierają także swoje jednostki zamiejscowe w innych państwach, stąd duża potrzeba zatrudniania pośredników, którzy będą mogli współpracować na terenie naszego kraju z biurem, które mieści się w Niemczech.

Jeżeli jednak nie chcemy rezygnować z dotychczasowego zatrudnienia, a szukamy możliwości dodatkowego zarobku, świetnym rozwiązaniem będzie dla nas praca zdalna po niemiecku. Wiele firm potrzebuje tłumaczy tekstów, programistów, którzy sprawnie posługują się językiem niemieckim, a także konsultantów, którzy opanowali ten język. Jest to świetny pomysł na uzyskanie dodatkowych funduszy na nasze codzienne wydatki szczególnie wśród osób, które mają sporo wolnego czasu i chcą go spożytkować w jak najbardziej skuteczny sposób. Praca zdalna po niemiecku to również możliwość współpracy z wieloma firmami w jednym czasie!

Znajomość języka niemieckiego na wysokim poziomie jest także potrzebna specjalistom, np. lekarzom oraz pozostałym pracownikom branży medycznej, którzy poszukują zatrudnienia w niemieckojęzycznym kraju. W ich przypadku niezbędna jest znajomość fachowego słownictwa i terminologii używanej w medycynie. Na szczęście istnieją specjalistyczne kursy, w tym kursy niemieckiego medycznego, które przygotowują lekarzy i studentów medycyny do rozpoczęcia kariery zawodowej w Niemczej lub w innym Państwie posługującym się językiem niemieckim.

Jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna po niemiecku?

Masz rozmowę o pracę w firmie, której głównym językiem jest niemiecki i nie wiesz, jak do niej się przygotować, aby wypaść jak najlepiej? Szukasz pracy na rynku niemieckim i wiesz, że Twoje umiejętności językowe będą oceniane? Nie martw się, podpowiemy Ci jak szybko i sprawnie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po niemiecku. Przede wszystkim, jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym językiem lub chciałbyś podszlifować swoje umiejętności w tym zakresie, możesz wybrać indywidualne lekcje niemieckiego, które są przygotowywane właśnie między innymi w tym celu. Jak wyglądają kursy indywidualne? Największymi zaletami tego wyboru są:

  • Ich program jest opracowywany przez lektora w sposób indywidualny, czyli dopasowywany do potrzeb i umiejętności kursanta;
  • Mogą one być przygotowywane także dla grup, na przykład skupiając się na języku niemieckim biznesowym lub też innych potrzebach pracowników różnego rodzaju firm;
  • Są one przeprowadzane w cyklach, które są wcześniej dokładnie ustalane, określając jednocześnie cel, jaki kursant chce dzięki niemu osiągnąć, a także jasno wskazując materiał, jaki chce przerobić;
  • Kursy indywidualne są organizowane dla wszystkich poziomów zaawansowania, a przystąpić do nich możesz przez cały rok;
  • Sam kursant ustala liczbę spotkań. Każda lekcja trwa 45 minut. Eksperci rekomendują odbycie dwóch lekcji w jednym 90-minutowym boku jednorazowo, ponieważ przynosi to najlepsze rezultaty w jak najkrótszym czasie.

Co najważniejsze, możesz wybrać jedną z dwóch form kursu indywidualnego. Możesz odbywać go w tradycyjnym, stacjonarnym trybie lub wybrać zajęcia online. To Ty decydujesz, co będzie dla Ciebie korzystniejsze. Żadna rozmowa kwalifikacyjna po niemiecku Cię nie zaskoczy!

Praca po niemiecku daje Ci wiele nowych możliwości!

Jak widzisz, niezależnie co wybierzesz: pracę zdalną po niemiecku, standardowe zatrudnienie w niemieckojęzycznej firmie, czy też będziesz mieć kontakt z kontrahentami, którzy posługują się wyłącznie językiem niemieckim, znając język, zyskasz nowe możliwości! Jest to ważne, ponieważ znajomość języków obcych pozwala nam się rozwijać, a uzyskanie dodatkowych kompetencji językowych znacznie podniesie nasze kwalifikacje. Znając język niemiecki biznesowy w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Krakowie czy w Warszawie, możemy zyskać nowych partnerów biznesowych oraz współpracować z klientami na całym świecie. Profesjonalne kursy językowe, które obejmują indywidualne lekcje niemieckiego są stworzone dla osób takich jak Ty. Dzięki nim rozmowa kwalifikacyjna po niemiecku będzie jedynie formalnością! Nie zmarnuj więc swojej okazji i nie zwlekaj zbyt długo. Wystarczy Ci odrobina wolnego czasu i odpowiednia motywacja, a możesz w łatwy sposób odmienić swoje życie i postawić na swój rozwój.

Dzięki Szkole językowej Structura opanujesz w szybki sposób język niemiecki biznesowy, przygotujesz się w łatwy sposób do rozmowy kwalifikacyjnej po niemiecku oraz zdobędziesz kompetencje, które pomogą Ci w znalezieniu wymarzonej pracy. Jeżeli więc nie wiesz, jak zabrać się do tego, by poszukać zatrudnienia na rynku zagranicznym, a masz predyspozycje do nauki języków obcych, lub też, po prostu jesteś zmotywowany do nauki języka niemieckiego, skorzystaj z oferty indywidualnych lekcji niemieckiego, które są prowadzone przez profesjonalistów.