Structura

Samodzielna nauka niemieckiego a kurs online

20 maja, 2021
Strona główna » Blog » Samodzielna nauka niemieckiego a kurs online

Samodzielna nauka niemieckiego a kurs online

Jednym z najczęściej pojawiających się pytań wśród osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką języka, jest: czy lepszym rozwiązaniem będzie samodzielna nauka niemieckiego, czy może kurs online? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań danej osoby. Dla jednych motywacja do samodzielnej nauki nie jest problemem, inni wolą natomiast przyswajać nową wiedzę w grupie. Jakie są plusy i minusy obu rozwiązań?

Samodzielna nauka niemieckiego – najważniejsze korzyści

W dzisiejszych czasach, w których każdy z nas ma swobodny dostęp do specjalistycznej wiedzy, nikogo nie dziwią osoby, które decydują się na samodzielną naukę niemieckiego. I chociaż wiąże się to z dużą dyscypliną, motywacją oraz systematycznością z naszej strony, to efekty nauki możemy zauważyć już po kilku miesiącach. Warto również pamiętać, że samodzielna nauka niemieckiego jest dobrym rozwiązaniem w przypadku pewnej grupy osób, w tym m.in. tych, które czują, że towarzystwo innych je dekoncentruje lub powoduje blokady językowe, jak również ludzi zdyscyplinowanych i lubiących uczyć się w samotności.

Jakie są korzyści samodzielnej nauki niemieckiego? Jedną z najważniejszych kwestii jest brak rozproszenia ze strony innych osób. Ucząc się samodzielnie, możemy w pełni skoncentrować się na materiale, bez obaw o to, że inni kursanci zmienią temat dyskusji na inny. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych, którzy mają problemy ze skupieniem się i lubią uczyć się w ciszy.

Kolejną zaletą samodzielnej nauki niemieckiego jest możliwość kontrolowania warunków, w jakich chcemy się uczyć, jak również harmonogramu nauki. Jedni lubią przyswajać wiedzę podczas biegania, inni wolą pisać, a jeszcze inni chcą powtarzać słówka na głos. Co więcej, dla jednych najbardziej efektywną porą nauki jest poranek, inni natomiast chcą zaplanować naukę na wieczór. 

Kiedy warto zdecydować się na kurs niemieckiego online?

Alternatywą dla samodzielnej nauki niemieckiego jest udział w kursie online, który jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na udoskonalaniu umiejętności konwersacji. Z kursów grupowych powinny korzystać także osoby, które potrzebują dodatkowej motywacji z zewnątrz i lubią mieć zaplanowany harmonogram na każdy dzień. Pamiętajmy, że podczas kursu online łatwiej jest nam zauważyć braki w nauce i zweryfikować, co powinniśmy jeszcze poprawić. Co więcej, podczas kursu możemy w każdej chwili zapytać lektora lub innych kursantów o pewne zasady językowe, czy też sformułowania, które są dla nas problematyczne.

Warto również wspomnieć o tym, że grupa znacznie lepiej motywuje nas do dalszej nauki niż my sami. Widząc postępy u innych, czujemy presję i stajemy się jeszcze bardziej zdyscyplinowani, chcąc dorównać poziomem umiejętności do pozostałych kursantów. Wzięcie udziału w kursie niemieckiego online zapewnia także dostęp do przygotowanych przez prowadzących materiałów, podczas gdy w trakcie samodzielnej nauki musimy korzystać tylko ze źródeł, które sami kupimy (np. książki czy e-booki).

Kurs niemieckiego online – indywidualnie czy grupowo?

W naszej szkole językowej Structura oferujemy duży wybór kursów niemieckiego, które prowadzone są w trybie stacjonarnym oraz online. Prowadzimy m.in. kursy standardowe, konwersacyjne, treningowe, intensywne oraz lekcje indywidualne. To ostatnie rozwiązanie polecamy w szczególności tym osobom, które chcą uczyć się pod czujnym okiem doświadczonego lektora, jednak preferują samodzielną naukę niemieckiego online, bez kontaktu z innymi kursantami. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!