Structura

Intensywny kurs niemieckiego – co to takiego?

21 września, 2020
Strona główna » Blog » Intensywny kurs niemieckiego – co to takiego?

Wiele osób szuka szybkich kursów niemieckiego, które w krótkim czasie zagwarantują dobre efekty i pomogą wejść na wyższy poziom językowy. I choć cudowne sposoby na opanowanie języka w miesiąc nie istnieją, w podniesieniu kwalifikacji może pomóc intensywny kurs niemieckiego. Czym się charakteryzuje i kto powinien z niego skorzystać?

 

Intensywny kurs niemieckiego – co to jest?

 

Intensywne kursy niemieckiego od standardowych różnią się ilością i częstotliwością zajęć w semestrze. W trybie przyspieszonym uczniowie poznają ten sam materiał, ale ze względu na większą liczbę zajęć w tygodniu szybciej przechodzą przez poszczególne etapy. Tradycyjny tok zajęć zakłada, że od poziomu A1 do C1 kursant dojdzie w 6 lat – intensywny kurs niemieckiego skraca ten czas dokładnie o połowę. Jedynym poziomem nauczania, na którym kurs intensywny nie jest realizowany jest C2, czyli najwyższy stopień zaawansowania językowego.

 

Na ofertę intensywnego kursu niemieckiego składa się 120 lekcji w semestrze. Każda lekcja trwa 45 minut, a zajęcia odbywają się w blokach – dwa razy w tygodniu po 180 minut (4 lekcje) jesienią i wiosną oraz trzy razy w tygodniu w wakacje.

 

Intensywny kurs niemieckiego – dla kogo jest przeznaczony?

 

Szybkie kursy niemieckiego są przede wszystkim skierowane do osób, które chcą lub muszą opanować ten język w dość krótkim czasie. Dotyczy to szczególnie ludzi zdecydowanych na wyjazd za granicę, podnoszących swoje kompetencje potrzebne im do awansu lub otrzymania danego stanowiska czy też po prostu dla osób zdeterminowanych do regularnej i wzmożonej nauki. Intensywny kurs może być także lepszym rozwiązaniem niż standardowy tryb, gdy ktoś ma dużo wolnego czasu i możliwość, aby dużo bardziej zaangażować się w zwiększanie swoich umiejętności językowych niż przeciętna osoba.

 

Paradoksalnie szybkie kursy niemieckiego polecamy także zajętym osobom, którym zależy na efektach, ale nie mogą sobie pozwolić na uczestniczenie w zajęciach przez kilka lat, więc chcą zoptymalizować czas poświęcany na poznawanie języka.

 

Jakie są zalety szybkiego kursu niemieckiego? 

 

Główną zaletą jest oczywiście już wspomniany wcześniej skrócony czas, potrzebny na opanowanie języka. Ponadto częstszy kontakt z niemieckim może sprawić, że efekty nauki będą długotrwałe. Zwykle kursanci mocno mobilizują się w trakcie semestru, ponieważ wiedzą, że ze względu na częstotliwość zajęć nie mogą sobie pozwolić na odkładanie zadań na później, jeśli chcą osiągnąć wyznaczony cel. To, czy warto się zdecydować na intensywny kurs czy standardowy zależy przede wszystkim od tego, czy chcemy za wszelką cenę opanować niemiecki w krótkim okresie. Zaletą kursów intensywnych jest również ich cena – mogą być nawet o 15% tańsze od kursów tradycyjnych. W szkole językowej Structura nauka w trybie standardowym od poziomów A1 do C1 kosztuje 15 151 zł (z uwzględnieniem 10% rabatu za kontynuację), a uczestnictwo w kursie intensywnym na tych samych poziomach 13 145 zł.

 

Dlaczego warto wybrać szybki kurs niemieckiego w szkole językowej Structura?

Wybierając ofertę szkoły językowej Structura, możesz zdecydować się na kurs online, szczególnie popularny ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną. Zajęcia realizowane są zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych, aby każdy podopieczny miał możliwość dopasowania lekcji do swoich codziennych obowiązków. Zajęcia stacjonarne również są w ofercie, chwilowo wstrzymane ze względu na pandemię COVID-19. Komfort nauki jest także bardzo istotny, dlatego zapewniamy kursantom możliwość nauki w małych grupach, nigdy większych niż 12 osób. Jeśli zdecydujesz się na uczestnictwo w intensywnym kursie niemieckiego, nasza wykwalifikowana kadra nauczycielska pomoże Ci w osiągnięciu założonych celów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co nas wyróżnia, przeczytaj nasz artykuł o certyfikacie Goethe-Institut.